Domácí

Nemocná Petruška jezdí s mámou po rehabilitacích. I díky Dobrým andělům

Vážně nemocné dítě pro spoustu rodin znamená nepřetržitou péči, ale také odloučení. Většinou totiž maminky jezdí s dětmi na několikatýdenní rehabilitační pobyty. Přesně to zažívá i rodina Petrušky, kterou vzácná choroba upoutala na vozík. S nákladnou léčbou pomáhají Dobří andělé.

Desetiletá Petruška je několik měsíců v roce odkázaná pouze na maminku. Jezdí spolu téměř po celé republice na nejrůznější rehabilitační pobyty. Doma na ně přitom čeká starší syn a tatínek.

"Manžel je velký bojovník, který nás v tom zaplať pánbůh nenechal, ale na něj spadla ta úloha nejtěžší - zabezpečení rodiny finančně," chválí svého chotě maminka dívky Ilona Němcová.

Bojovnou povahu po tatínkovi zdědila i Petruška, která se narodila s rozštěpem měkkého patra a oční vadou. Později lékaři přišli na vzácný DEND syndrom, který Petrušku upoutal na vozíček. Syndrom provází i epilepsie a cukrovka.

"Mým cílem je postavit Petrušku na vlastní nohy, ale je to boj a běh na dlouhou trať, protože dneska už jí je deset a bohužel vím, že to bude hodně obtížné," nedělá si iluze Němcová.

Související obsah

S péčí o Petrušku rodině pomáhají Dobří andělé. "Určitě patří velký dík a poděkování z celého srdce Dobrým andělům, protože bez nich bychom nebyli schopni fungovat. Nákladné rehabilitace, které Petruška podstupuje, můžeme absolvovat díky nim," svěřila se máma vážně nemocné Petrušky.

Dobrým andělem se můžete stát i vy, stačí se pouze zaregistrovat na internetových stránkách nadace. Ta za dobu své existence pomohla už tisícům rodin a příspěvky odevzdává do posledního haléře.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz