Zahraničí

Konec nakupování u sousedů. Bavorsko zpřísňuje opatření

Konec nakupování u sousedů. Bavorsko zpřísňuje opatření
Zdroj: Profimedia

Bavorská vláda rozhodla, že zpřísní protiepidemická opatření. Od středy tak bude zakázán takzvaný malý pohraniční styk, což znamená, že Češi už nebudou moci vyrazit na nákupy k západním sousedům. Bavorsko taky od středy vyhlásí nouzový stav.

Pro pendlery a rodinné příslušníky však zůstává překračování hranic možné bez karantény a bez nutnosti předložit negativní test. "Přijatá opatření bavorské vlády budou platit prozatím do 5. ledna 2021,“ uvedlo ministerstvo zahraničí.

Naši západní sousedé jsou od 16. listopadu na seznamu států s vysokým rizikem nákazy, Německo do stejné kategorie zařadilo Česko už v září. Hranice zůstávají otevřené, je ale třeba počítat s namátkovými policejními kontrolami.

 

Při návratu do Česka je povinná karanténa nebo PCR test, výjimku mají pouze pendleři a lidé, kteří do Německa mířili za lékařskou péčí, rodinou či prací a nebyli tam déle než 24 hodin. V Německu se opatření liší v rámci jednotlivých spolkových zemí.

Související obsah

Například do Saska se může pouze na 12 hodin a jen z nezbytných důvodů – výlety za nákupy jsou přímo zakázané. V Bavorsku je povinná desetidenní karanténa, kterou lze ukončit po pěti dnech negativním testem na covid.

Němci prodlužují omezení, Ukrajina hlásí rekord nově nakažených. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz