Domácí

Otřesný čin! Klisnu ve volném výběhu na jihu Čech někdo polil žíravinou

Případ týrání zvířat vyšetřují od konce minulého týdne policisté na jihu Čech. Neznámý pachatel polil žíravinou krk osmnáctileté klisny, která byla ve volném výběhu.

Klisna byla ve volném výběhu s dalšími koňmi na pastvinách nedaleko rybníka Dehtář na Českobudějovicku. Majitelé při krmení zjistili, že klisna má otevřenou ránu na krku o délce patnáct centimetrů a šířce osm centimetrů.

Zranění sahalo dalších několik centimetrů do živé tkáně. Veterinář, který na místo dorazil a koně ošetřoval, zjistil, že se nejedná o nějaké mechanické poranění, které by si kůň mohl způsobit například o ohradník. Už na místě mu bylo jasné, že klisnu někdo polil žíravinou.

O jakou látku se přesně jedná vyšetřovatelé zatím zjišťují. Podle policie na koni jezdí dcera ženy, která případ oznámila. Zhruba týden ho ale nesedlala a kůň se pohyboval během dne ve venkovním výběhu.

Související obsah

Klisnu tak někdo musel poranit minulý nebo předminulý týden v ohradě. Není ale vůbec jasné, proč a hlavně kdo přišel na pastviny, aby koně polil žíravinou. Ošetření a léčení klisny bude navíc podle policie finančně velmi náročné.

Kriminalisté vyzývají všechny, kteří se v minulých dnech v místech pohybovali a všimli si něčeho podezřelého, aby se obrátili na policii. Ta případ vyšetřuje pro trestný čin týrání zvířat.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Píše se na Deník.cz