Domácí

Otrávené návnady na Pardubicku zabily nejméně 20 psů. Policie našla další!

Policisté v Pardubickém kraji stále pátrají po pachateli, který před měsícem rozhazoval na Králicku otrávené návnady. Nejméně dvacet psů kvůli nim zemřelo. Teď navíc policisté našli další prudce jedovatou návnadu.

Na policii se obrátila majitelka domu se zahradou, na které má svého psa. Když šla k brance, na svém pozemku objevila pohozený špekový knedlík. Protože kauza otrav psů Králickem stále velmi silně rezonuje, knedlík předala na policii.

Následné rozbory pak prokázaly, že se zachovala velmi správně a měla velké štěstí, že její pes návnadu nesežral. I v knedlíku byl totiž prudký jed, a to fosfid zinku, tedy látka, která se používá na hubení hlodavců.

Po požití už na Králicku zemřelo více než dvacet psů, největší vlna otrav tu byla začátkem listopadu. Také tehdy majitelé psů několik návnad objevili - jed byl v sekané pohozené v okolí Hedče na Králicku.

Související obsah

Psi uhynuli do půl hodiny po pozření a podle veterináře neexistuje způsob, jak psa zachránit. Dostane křeče a po chvíi mu vypoví službu životně důležité orgány.

Policisté případ stále vyšetřují a žádají případné svědky, aby se jim ozvali. Pejskařům doporučují venčení psů na vodítku. Pachatel je podezřelý z týrání zvířat a v případě dopadení by mu hrozil až pětiletý trest ve vězení.

Kateřina Sejková, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz