Koronavirus

Vzpoura na Slovensku! Hospody i posilovny otevřou přes vládní zákaz

Vzpoura na Slovensku! Hospody i posilovny otevřou přes vládní zákaz
Zdroj: TV Nova

Slovenským provozovatelům restaurací a hospod došla trpělivost. Protiepidemická opatření jim umožňují obsluhovat zákazníky pouze na venkovních terasách nebo jim jídlo vydávat s sebou, od úterý ale desítky podniků otevřou i vnitřní prostory. Připojit se hodlají i fitness centra.

Slovenští hospodští se bouří a v úterý plánují hromadně porušit vládní nařízení proti šíření koronaviru. Přinejmenším čtyři desítky podniků v Košicích otevře i přes zákaz své vnitřní prostory, píše portál tvnoviny.sk. Není vyloučeno, že se tak stane i v jiných městech.

Podle opatření smějí zákazníci pouze na venkovní terasy nebo si jídlo odnést a sníst ho jinde. Majitelé restaurací a hospod z iniciativy Bojujeme za naše gastro ale namítají, že situace je pro ně neúnosná. Nemají na nájmy a musejí propouštět zaměstnance, proto se rozhodli otevřít kompletně.

"I my chceme fungovat v normálním režimu, v tom stejném, v jakém fungují velkoobchody, obchody a supermarkety. Chceme být otevření ve stejném módu jako kina, divadla nebo kostely," vysvětlil šéf iniciativy Miroslav Heredoš.

Související obsah

Ke vzpouře se hodlá připojit také Unie fitness center Slovenska. "Obrovské množství našich členů zítra otevírá svoje provozovny, přidáváme se k iniciativě," uvedl její šéf Pavel Kiseľ. V těch může momentálně cvičit nanejvýš šest lidí, v úterý jich tak zřejmě do některých posiloven vpustí víc.

Slovenský premiér Igor Matovič mluví o anarchii. "Já určitě nebudu z tohoto místa nikomu vyhrožovat. Vyzývám každého zodpovědného člověka k zodpovědnosti. Svoboda bez zodpovědnosti vede k anarchii. Jestli tohle udělají restaurace a fitness centra, tak zavedou anarchii," řekl na pondělní tiskové konferenci znepokojeně.

Před znovuotevřením, které proběhlo minulý čtvrtek, musela nezákonně otevřené hospody či restaurace řešit i policie v Česku. Nikdy však nešlo o skupinovou akci, která má proběhnout u našich východních sousedů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz