Naše Česko

Moje země: Ekologie v domácnosti šetří přírodu i naši peněženku

Už třetí měsíc jede projekt Moje země, který iniciovala TV Nova. Dva měsíce se televize Nova v rámci projektu věnovala stromům. Nyní přišla s dalším tématem, které bude pro své diváky zpracovávat, a tím je domácí ekologie.

V říjnu TV Nova zahájila projekt Moje země a dva měsíce se v něm věnovala převážně stromům, jejich přínosům, co jim brání v růstu, a hlavně také sázení nových stromů a celých alejí. "Vysadilo se dost stromů, jen je sázelo kvůli opatřením málo dobrovolníků," řekla Barbora Chmelová za Nadaci Partnerství.

Nyní se Moje země přesouvá k dalšímu tématu, a tím je domácí ekologie. "Televize Nova se rozhodla dát prostor něčemu, co se týká nás všech, a to je budoucnost naší země. Chtěli bychom tato témata našim divákům přibližovat," nastínila ředitelka pro korporátní komunikaci TV Nova Hana de Goeij. "Chceme zpracovávat témata, která se týkají různých vychytávek, které lidé můžou dělat teď, když musí být doma," dodala.

Související obsah

Domácí ekologie ale není přínosná jen pro přírodu. "Jak být ekologický v domácnosti je velice jednoduché a také to velmi často šetří naši peněženku," vysvětlila Chmelová. "Můžeme se zamýšlet například nad tím, kde a jak nakupujeme. Když třeba navštívíme lokální producenty, snížíme uhlíkovou stopu, a ještě podpoříme nějakého našeho souseda," dodala.

Související obsah

I o svátcích můžeme šetřit jak přírodu, tak naše finance. "Teď když se blíží Vánoce, tak lidé přemýšlí, jak je prožít trochu jiným způsobem. Například si můžeme pořídit vánoční stromeček v květináči, nebo si stromeček můžeme adoptovat, nebo také ozdobit třeba jen upadané větve," řekla Chmelová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz