Zahraničí

V Alpách se zřítil vrtulník se záchranáři! 5 mrtvých, přežil jen pilot

Při pádu vrtulníku ve francouzských Alpách zahynulo v úterý pět ze šesti záchranářů na palubě. Zřícení stroje přežil pouze jeden z pilotů, i on ale utrpěl vážná zranění.

Stroj mířící podle dostupných informací na cvičnou záchrannou misi spadl poblíž města Bonvillard v Savojsku. Příčina letecké nehody zatím není jasná, podle úřadů je ovšem možné, že se helikoptéra zřítila kvůli špatnému počasí.

Poplach spustil jeden z pilotů vrtulníku, který nehodu jako jediný přežil a dokázal se z místa dostat. I on ovšem utrpěl vážná zranění, uvádí BBC.

K tragédii stroje, který patří soukromé společnosti specializující se na záchranné mise, se na twitteru vyjádřil i francouzský prezident Emmanuel Macron, který vyjádřil "podporu národa rodinám, přátelům i kolegům těchto francouzských hrdinů."

Související obsah

Na palubě helikoptéry typu Eurocopter EC135 bylo celkem šest lidí - dva piloti (jeden z toho v zácviku), dvoučlenná obsluha navijáků a také dva horští záchranáři.

Poté, co přeživší pilot zburcoval úřady, zamířilo na místo tragédie 40 záchranářů včetně tří jiných vrtulníků. Ty ale zastavila hustá mlha, vážně zraněného muže tak nakonec objevili záchranáři putující po zemi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Fond vyplatil zemědělcům zasaženým tornádem přes půl miliardy

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) vyplatil zemědělcům, které v červnu zasáhlo tornádo, už přes půl miliardy korun. Jedná se asi o 80 procent nahlášených škod. Lesy ČR vyplatily asi 34 milionů korun. Částky dnes zveřejnilo ministerstvo zemědělství.

Píše se na Deník.cz