Domácí

Trapas České pošty: Nemáte u sebe hotovost? Balíček nemusíte dostat!

Trapas České pošty: Nemáte u sebe hotovost? Balíček nemusíte dostat!
Zdroj: TV Nova

Česká pošta se v posledních dnech doslova topí v balících a musela tak přijmout mnoho nových doručovatelů. Na všechny se ovšem nedostala jedna základní věc – terminál pro platby kartou. Pokud tedy doma nemáte hotovost a očekáváte nezaplacený balíček, nemusíte ho vůbec dostat!

Pro Českou poštu představuje předvánoční čas nejvytíženější období roku. Doručovatelé jsou zavaleni balíky a pobočky pošt praskají ve švech. Česká pošta tedy musela přijmout nové doručovatele, na které ovšem nezbyl platební terminál.


Lidé bez hotovosti tak nemají možnost převzít nezaplacený balíček a musí jít následně na pobočku. Tam se ovšem nyní tvoří velké frotny. Lidem se tak pouhé převzetí balíku může dost časově prodloužit.


Chybějící terminály pochopitelně vytáčí mnoho lidí. "Přijde mi to za dané situace více než skandální. Řidič mi vzkázal, že terminál nemá. Prý mu ho na poště nedali," řekl pro TN.cz Jaroslav Burda.

Právě v období zvýšené nákazy koronavirem stát s ministerstvem zdravotnictví vyzývají, aby lidé častěji platili bezkontaktně a nevyužívali hotovost. Proto zákazníci České počty vidí absenci terminálů jako nepříjemný problém.

Související obsah


Pošta se ovšem kaje - nedostatek mobilních platebních terminálů prý řeší a nové terminály obdrží v následujících dnech. "Vzhledem k enormnímu nárůstu balíkových zásilek jsme museli navyšovat také kapacity doručovatelů. Bohužel nedisponujeme v současné době také odpovídajícím počtem mobilních platebních terminálů," sdělil mluvčí České pošty Ivo Vysoudil.

Stejný problém měla v minulých dnech také přepravní společnost PPL. Některým jejich kurýrům chyběl platební terminál. "Jednalo se o výjimku v souvislosti se současným enormním počtem balíků," sdělil marketingový ředitel Milan Loidl.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz