Videoreportáž

Chtěl jsem ho jen postrašit, řekl muž o pokusu o vraždu otčíma. Dostal 13,5 roku

Třináct a půl roku by měl ve vězení strávit 28letý muž z Ústí nad Labem, který se loni na Štědrý den pokusil jateční pistolí zabít otčíma. Vadilo mu, že doma nepomáhá a úklid nechává na jeho nemocné matce.

Jateční pistolí, kterou se na jatkách usmrcují zvířata, se loni 24. prosince pokusil zavraždit 28letý Tomáš H. svého otčíma. Počkal až půjde kouřit do garáže, posléze na něj podle soudu zaútočil ranou z pistole přímo do spánku.

"Uchopil jsem ji levou rukou a natáhl jsem závěr s tím, že před něj vystřelím. Ale ta pojistka byla strašně citlivá a došlo k výstřelu," řekl obžalovaný u soudu.

Vystřelovací bodák minul mozek a otčím přežil. Nevlastní syn na něj ještě vytáhl nůž a snažil se mu podřezat zápěstí. Navíc mu dával šoky paralyzérem do zad, dokud neomdlel. Pak ho zamknul v garáži a odešel. Před soudem tvrdil, že chtěl otčíma jen postrašit.

Související obsah

 

"Soud dospěl k závěru na základě provedeného dokazování, že tato obhajoba byla účelová a nebyla podporována žádným dalším důkazem," uvedl soudce Jiří Blažek.

Za pokus o vraždu dostal trest 13,5 roku vězení ve věznici se zvýšenou ostrahou. Rozsudek zatím není pravomocný, obžalovaný si ponechal lhůtu na odvolání. Otčímovi má navíc zaplatit 160 tisíc korun jako bolestné. Rodina přitom požadovala dva miliony.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Píše se na Deník.cz