Domácí

Na příští sezónu se chystají i další společnosti. Podívejte se, co vás na železnici čeká

Na příští sezónu se chystají i další společnosti. Podívejte se, co vás na železnici čeká
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Kromě Českých drah, které už zveřejnily seznam změn v rámci jízdních řádů pro rok 2021, se na další sezónu připravují i ostatní přepravní společnosti. Leo Express i RegioJet chystají řadu změn, podle nich zájem o dopravu prostřednictvím železnice opět roste.

Jízdní řád komerčních spojů společnosti LeoExpress bude i v příštím roce zachován v šíři, na jakou jsou cestující zvyklí. Zároveň bude více obsluhovaných zastávek, příkladem je Kysak a spojení do Košic.

"Změnou v jízdním řádu na Pardubicku je přímé víkendové vlakové spojení Pardubice - Hanušovice, které je ideální především pro turisty a jednodenní výlety s odjezdem z Pardubic v 7:44 a příjezdem zpět ve 20:04. Tyto spoje nahradí dosavadní přímé vlakové spojení mezi Králíky a Prahou. Přípoj do Králík od odpoledního vlaku z Prahy bude nově vyjíždět každý pracovní den včetně pátku. V návaznosti na plánové traťové výluky nevyjede po dohodě s polskou stranou spoj Praha - Pardubice - Wroclaw, který se na trať vrátí po dokončení prací na trati," shrnul nejvýraznější změny mluvčí společnosti Emil Sedlařík.

Změna by měla přijít i ve složení vlakové flotily, společnost ji plánuje rozšířit o vlaky Sirius, jejich nasazení by mělo přijít právě v roce 2021.

Na novou sezónu a také zvyšující se zájem o dopravu po krizi, kterou vyvolal koronavirus, reaguje i společnost RegioJet. Například na trase Ostravsko – Praha již vyjely téměř všechny spoje, na dvou spojích jely rekordně dlouhé vozové soupravy.

"Na další víkend je RegioJet v neděli připraven v případě dále rostoucí poptávky nasadit na odpolední spoje z Ostravska do Prahy opět posílené soupravy. Cestujícím je k dispozici plný palubní servis a v platnosti jsou také bezpečnostní opatření," sdělil Aleš Ondrůj.

Od 13. 12., kdy vstupuje v platnost nový jízdní řád, počítá RegioJet s takřka plným provozem svých vlakových spojů - včetně například spojů Praha - Brno - Vídeň.

Související obsah

Před Vánoci se také rozšíří počet spojů mezi Prahou a Košicemi, pojedou tři páry přímých spojů denně, a to včetně nočního spoje a odpoledního spoje z Prahy do Košic s odjezdem z Prahy v 14:50. Tento spoj nebyl v provozu od března 2020.

Kapacita některých spojů v předvánočním období je téměř naplněna, RegioJet dává do prodeje posilové vozy. "Veškeré spoje na období od 13. 12. má RegioJet v prodeji – cestujícím, kteří plánují cesty na Vánoce nebo na Nový rok doporučujeme co nejdřívější rezervaci. Poptávka po cestování bude i letos stejně vysoká jako v předchozích letech," upozornil Ondrůj.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz