Zahraničí

Bidenova syna vyšetřují kvůli daním. "Jsou to kriminálníci," útočí Trump

Syn nově zvoleného amerického prezidenta Joea Bidena čelí vyšetřování kvůli možnému porušení daňových zákonů. Hunter Biden veškerá podezření odmítá. Podle svých slov vždy jednal v souladu se zákonem.

Syn budoucího prezidenta Spojených států Hunter Biden popírá jakékoli nesrovnalosti ve svém účetnictví. Ve svém prohlášení uvedl, že pevně věří ve svoji nevinu.

"Beru tuto věc velmi vážně, ale věřím, že profesionální a objektivní kontrola prokáže, že jsem ke svým daňovým záležitostem přistupoval náležitě a v souladu s právem," nechal se slyšet.

Joe Biden okamžitě vyjádřil synovi podporu a důvěru. Během prezidentské kampaně se do něj kvůli synovi strefoval i Donald Trump. Z korupce oba obvinil kvůli Hunterovu působení v energetické firmě na Ukrajině v době, kdy byl jeho otec viceprezidentem.

Související obsah

"Rodina Bidenových je plná kriminálníků. Upřímě, podlá Hillary Clintonová vedle nich vypadá jako jako amatérka," prohlašoval Trump.

"Ti, co Bidena volili, ho volili i s vědomím toho, co věděli o jeho synovi. To, co může pomoci Bidenovi, je to, že řekne "právní stát je právní stát, nikdo nestojí nad zákonem, ani můj syn nestojí nad zákonem," řekl televizi Nova bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda.

Prezident Trump se teď snaží dohnat, co se dá. Dokonce proti tradici v posledních dnech ve funkci rozhoduje o trestech smrti. Stane se tak nejspíš prezidentem, za jehož vlády bylo popraveno nejvíc lidí za posledních sto let. Joe Biden se už v minulosti vyjádřil, že chce trest smrti zrušit.

Hana Jelínková, drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz