Naše Česko

Herci z Ulice vyrazili do lesa! V národním parku pomáhali přírodě

Televize Nova během podzimu spustila iniciativu Moje země na podporu ekologických projektů. I mezi herci oblíbených seriálů je mnoho zapálených ochránců přírody. Dva z nich, Petr Vacek a Veronika Čermák Macková, vyrazili do Národního parku České Švýcarsko, kde se rozhodli pomoct s výsadbou nových stromů.

Projekt Moje země se snaží upozornit na ekologické problémy. Například důsledky sucha, které trápí Českou republiku už několik let, jsou vidět i v českých lesích.

"My přírodě chceme pomoct a zrovna třeba jedličky mají problém, že hodně chutnají zvířatům, které tu žijí," řekl správce Národního parku České Švýcarsko Miroslav Rybář. "Ten les bude odolnější, zvládne vzdorovat i případnému kůrovci, kdyby se zase namnožil," dodal.

Související obsah

Když jde o přírodu, neváhají ani herci přidat pomocnou ruku. "Já se angažuji vždy, když to jde. Snažím se pomáhat," prohlásil herec Petr Vacek. "Já se snažím podporovat organizace, které se zabývají přírodou. Podporuji je třeba i finančně," řekla herečka Veronika Čermák Macková.

Do přírody to oba táhlo už od útlého dětství. "Mě to chytlo v době, když jsem byl členem turistického oddílu. Každý druhý víkend jsme trávili venku. Tam to začalo a už mě to nepustilo," vysvětlil herec.

Související obsah

Scénáristé seriálu Ulice jako by jim momentální dějovou linku, ve které je ekologie na prvním místě, napsali přímo na míru. "Já myslím, že za to může současná situace a že se lidé začínají zajímat ve velkém o přírodu a o to, jaký dopad na přírodu má to, jak žijí," myslí si herečka. Společně pak se správcem parku pomohli se sázením několika stromů.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz