Naše Česko

Herci z Ulice vyrazili do lesa! V národním parku pomáhali přírodě

Televize Nova během podzimu spustila iniciativu Moje země na podporu ekologických projektů. I mezi herci oblíbených seriálů je mnoho zapálených ochránců přírody. Dva z nich, Petr Vacek a Veronika Čermák Macková, vyrazili do Národního parku České Švýcarsko, kde se rozhodli pomoct s výsadbou nových stromů.

Projekt Moje země se snaží upozornit na ekologické problémy. Například důsledky sucha, které trápí Českou republiku už několik let, jsou vidět i v českých lesích.

"My přírodě chceme pomoct a zrovna třeba jedličky mají problém, že hodně chutnají zvířatům, které tu žijí," řekl správce Národního parku České Švýcarsko Miroslav Rybář. "Ten les bude odolnější, zvládne vzdorovat i případnému kůrovci, kdyby se zase namnožil," dodal.

Související obsah

Když jde o přírodu, neváhají ani herci přidat pomocnou ruku. "Já se angažuji vždy, když to jde. Snažím se pomáhat," prohlásil herec Petr Vacek. "Já se snažím podporovat organizace, které se zabývají přírodou. Podporuji je třeba i finančně," řekla herečka Veronika Čermák Macková.

Do přírody to oba táhlo už od útlého dětství. "Mě to chytlo v době, když jsem byl členem turistického oddílu. Každý druhý víkend jsme trávili venku. Tam to začalo a už mě to nepustilo," vysvětlil herec.

Související obsah

Scénáristé seriálu Ulice jako by jim momentální dějovou linku, ve které je ekologie na prvním místě, napsali přímo na míru. "Já myslím, že za to může současná situace a že se lidé začínají zajímat ve velkém o přírodu a o to, jaký dopad na přírodu má to, jak žijí," myslí si herečka. Společně pak se správcem parku pomohli se sázením několika stromů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Naše Česko

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz