Domácí

Pandemie očima fyzika: Lidé už by se konečně měli dozvědět pravdu

Covid 19 se přenáší kapénkami jako chřipka, a proto nás před ním ochrání roušky. To je podle fyzika Ladislava Andreye největší blábol, který vyprodukovala vláda a dlouhý seznam mediálně protřelých odborníků.

Ladislav Andrey sleduje vývoj pandemie napříč světovými médii a podivuje se nad tím, že v Česku nikdo o vědecké poznání nestojí. "Není všeobecný zájem ve vědecké obci, která je dotována ze státních peněz, objektivně popsat, jak se bránit SARS-CoV-2. Přitom by to mohla být zábava pro studenty na Fyzikálních fakultách."

K zamyšlení je podle Andreye načasování a správnost informací, které se k Čechům dostávají. Lidem narozdíl od Spojených států amerických chybí fakta a souvislosti spojené s možným původem pandemie. 

"Americké noviny Washington Post velmi brzy upozorňovaly na americko-čínský grant na vývoj "biologické zbraně", který se realizoval v Severní Karolině a ve Wu-chanu. Tam byly laboratoře na výzkum SARS-CoV-2 už od roku 2002 a právě tam se v létě minulého roku konaly velké vojenské hry čínských a amerických vojáků. A možná to někdo zneužil," naznačuje Andrey.

Související obsah

Nejvíc ho pobuřují výroky epidemiologů a dalších lékařů, kteří tvrdí, že se onemocnění COVID 19 šíří kapénkami. Podle něj dělají z lidí hlupáky, když aplikují poznatky o chřipce na koronavirus. "SARS-CoV-2 se nejvíc líbí v plicích. Šíří se dechem, tedy vzduchem. To je zásadní věc, o které se tady vůbec nemluví. Kdyby se to vědělo před létem, tak ti mladí by se dobrovolně do žádného baru Techtle mechtle nakazit nešli."

I proto odsuzuje nařízení vlády o plošném nošení roušek. Masky jsou z pohledu fyziky zbytečné, protože jsou mezi vlákny tak velké otvory, že vzduch skrze ně proudí dál. "Struktura roušek je taková, že jsou v nich mezery 125x větší, než částice viru, takže tou rouškou hravě projdou. Maska pouze zpomalí proud vzduchu, takže to není řešení."

Související obsah

Ladislav Andrej doporučuje, aby se lidi chovali zodpovědně a scházeli se na čerstvém vzduchu. S ostatními odborníky se shoduje v tom, že by se v uzavřených místnostech mělo větrat. "Když se zpívá nebo tancuje, tak se vzduch dostane do turbulentního stavu, což znamená, že dokonale vyplní každou místnost a virus se dostane do každého kubického metru."

V boji s koronavirem zatím podle Ladislava Andreye  uspěla jen Asie, kde mají pár desítek infikovaných. U nás a v USA ještě návrat k normálnímu životu nějakou dobu potrvá. "Myslím, že vakcinace povede k tomu, že se to podaří vymýtit a nejen utlumit. Pak třeba na to budou lidi vzpomínat a možná se i dozví pravdu o skutečném původu pandemie."

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz