Domácí

Auta skončila zaklíněná v sobě i na střeše, silnice pokryla ledovka

Nebezpečné počasí, před kterým varovali meteorologové, komplikovalo dopravu na mnoha místech v Česku. Předpověď se vyplnila a tvořila se námraza a ledovka. Asi nejhorší situace byla na Vysočině.

Nehoda se stala i přímo v centru Jihlavy, kde blokovala dopravu. Řidiči na kluzké vozovce nedobrzdili a auta zapasovali do sebe. Dostat je znovu od sebe se  ukázalo jako nadlidský úkol a nakonec auta musela krokem odjet společně.

Neslavně dopadlo osobní auto u Věže na Havlíčkobrodsku. Po smyku v zatáčce vylétlo ze silnice a skončilo na střeše. Problémy dělaly řidičům i mlhy. Řada z nich v nich nepoužívala mlhovky nebo jezdila dokonce na denní svícení.

"U řidičů je zvláště důležité, aby měli v pořádku osvětlení vozidla, v případě ranních a odpoledních mlh nejezdili na denní svícení," nabádá policejní mluvčí Dana Čírtková.

Související obsah

Jenže řidiči často vůbec nevědí, jaká světla používat. A jestli a kdy zapínat přední a zadní mlhovky. Mlhovky by se vůbec neměly používat třeba ve městech a obcích nebo v kolonách. Hlavně přední totiž mohou řidiče oslňovat podobně jako dálková světla. Mrznoucí mlhy a ledovka hrozí podle výstrahy meteorologů znovu od půlnoci až do středečního poledne. A to hlavně na Moravě a v severních Čechách.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Píše se na Deník.cz