Zahraničí

Šílené předjíždění ve Francii: Firma šoféra potrestala, o práci ale nepřišel

Šílené předjíždění ve Francii: Firma šoféra potrestala, o práci ale nepřišel
Zdroj: Facebook/ Laurent Ltn

Je to necelé dva týdny, co se na internetu objevily záběry českého kamionu, který ve Francii nebezpečně předjížděl a ohrozil další řidiče. Podle vyjádření firmy se už incidentem zabývá tamní policie, šofér kvůli riskantnímu manévru přišel také o peníze. O práci ale ne.

Společnost Valatrans, které kamion patří, považuje incident "za zásadní selhání svého zaměstnance a považuje jej za neomluvitelné." Firma to uvedla v oficiálním prohlášení zaslaném redakci TN.cz. Současně však tentýž řidič za předchozí tři roky práce u Valatransu "nezpůsobil sebemenší dopravní nehodu."

Společnost píše, že má nicméně zájem na důkladném prošetření nebezpečného manévru. "Proto také spolupracuje(me) s (francouzskou) policií, která incident vyšetřuje. Rovněž (firma) sama po návratu řidiče do ČR učinila vůči němu veškeré relevantní právní kroky, zejména v oblasti pracovněprávní. A to včetně významného peněžního postihu," uvádí se v prohlášení. Podle informací TN.cz ale šofér o práci nepřišel.

Podle Valatransu řidič všeho velmi lituje. "Podle svých slov ho při předjíždění na zdánlivě rovném úseku, kde byla přerušovaná čára, a předjíždění zde tak nebylo zakázáno, zaskočily dva ostrůvky. Bohužel se s nečekanou překážkou nevyrovnal úplně nejlépe, avšak znovu opakujeme, že je pro nás podstatné, že nikomu svou jízdou neublížil," míní firma.

Redakce TN.cz oslovila také české muže zákona, aby zjistila, zda i oni událost vyšetřují nebo zda nějak spolupracují s francouzskými kolegy. Odpověď zatím nedorazila, do článku ji doplníme.

Související obsah

Nebezpečný manévr, při němž nejméně jedno z ohrožených aut muselo vyjet úplně mimo silnici do trávy, aby se s kamionem čelně nesrazilo, se odehrál před necelými dvěma týdny ve Francii. Vše navíc na video zaznamenal šofér, kterého se český kamion pokoušel předjet.

Připomeňte si kauzu v reportáži TV Nova:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz