Domácí

Pes se zakousl policistovi do nohy! Když se přiblížil znovu, padl výstřel

Pes se zakousl policistovi do nohy! Když se přiblížil znovu, padl výstřel
Zdroj: Profimedia

V pondělí po půlnoci vyjeli policisté k autobusové zastávce v Chebu, kde měl muž poštvávat svého psa proti jinému muži. Po příjezdu na místo našla hlídka rozhádanou dvojici, kolem které běhal německý ovčák. Ten kolem policistů opakovaně i přes výzvy, aby si ho majitel zajistil, pobíhal. Nakonec jednoho z nich kousl do nohy. Policista tasil zbraň, když se pes opět rozběhl k němu, vystřelil a trefil zvíře do krku.

Už po vystoupení z auta, kdy policisté v Chebu vyjeli k případu, kdy měl jeden z rozhádaných mužů štvát svého psa proti druhému, se mělo zvíře rozběhnout přímo k policistům. Ti vyzvali majitele, aby ho zajistil.

Majitel přivázal psa bundou ke konstrukci zastávky, následně byl ztotožněn. Po chvíli se vrátil ke svému psovi, který již zase volně pobíhal kolem mužů zákona.

Podle policie hlídka muže opakovaně vyzvala, aby si psa opět zajistil, zvíře se pak mělo rozběhnout k jednomu ze zasahujících a kousnout ho do nohy.

Související obsah

"Na tento útok měli policisté zareagovat vytažením služební zbraně, kterou umístili do pohotovostí polohy, jelikož pes měl stát stále před policisty a být agresivní. Na další pohyb psa směrem k policistům měli zareagovat couváním a výzvou majiteli, aby si ho zajistil. Ten tak ovšem již neučinil. Vzhledem k tomu, že pes byl stále agresivní, neposlouchal povely svého majitele a směřoval k policistům, hrozila tedy důvodná obava, že útok bude pokračovat," popsal mluvčí policie Jakub Kopřiva.

Jeden z policistů vystřelil, padla jediná rána. Psa zasáhl do krku. Na místo byl povolán veterinář, který zraněné zvíře uspal a převezl do ordinace. Pes skončil na operačním sále a po zákroku byl mimo ohrožení života. K lékaři musel také zraněný policista.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz