Domácí

Podnikatelé mohou čerpat bonus souběžně s penězi z podpůrných programů

Podnikatelé mohou čerpat bonus souběžně s penězi z podpůrných programů
Zdroj: TV Nova

Pivovary už nemusí platit spotřební daň za pivo, které vylévají do kanálu, protože jim klesl odbyt kvůli zavřeným hospodám a restauracím. Garantuje jim to prezidentem podepsaný zákon. Nálada se může zlepšit také živnostníkům, protože ti budou moci brát tzv. kompenzační bonus, aniž by přišli o možnost čerpat peníze i z programů Covid-nájemné, Antivirus, případně také ošetřovné pro OSVČ.

Už nic nebrání tomu, aby živnostníci čerpali peníze z podpůrných programů nazvaných Antivirus a Covid-nájemné, i když budou od státu dostávat tzv. kompenzační bonus. "Prezident republiky Miloš Zeman podepsal ve čtvrtek novelu zákona o spotřebních daních i zákon o kompenzačním bonusu v souvislosti se zákazem nebo omezením podnikatelské činnosti kvůli výskytu koronaviru SARS CoV-2,“ uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.


"Žádat bude možné i zpětně od začátku nouzového stavu,“ napsala vzápětí na twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Související obsah

Nárok na kompenzační bonus ve výši 500 korun za každý den zákazu nebo omezení podnikání mají osoby samostatně výdělečně činné, jejichž podnikání bylo výrazně omezeno státem nařízeným uzavřením některých provozoven. Nejvýše ale mohou uplatnit nárok na bonus za 81 dnů, tedy za období od 5. října do 24. prosince.

Kromě podnikatelů v pohostinství, ubytování, sportu, kultuře, maloobchodu a službách mohou o bonus žádat i ti podnikatelé, kteří jsou na tyto činnosti přímo navázáni, a to nejméně z 80 procent. Podle informací na webu ministerstva financí jde například o pravidelné dodavatele surovin pro restaurace, trenéry z uzavřených fitness center apod.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz