Domácí

O unikátní projekt v Ostravě je zájem. Společnost dává vyhozeným věcem nový život

V Ostravě roste zájem o netradiční vánoční dárky. Jedná se o věci, které měly skončit na skládce. Popeláři je ale proberou, vyčistí a nabídnou k prodeji. A ty pak udělají ještě někomu radost.

Hračky knížky nebo kusy nábytku. To, co jiní vyhodí, někomu přijde vhod. V Ostravě tak vznikla na podzim speciální prodejna, kde si návštěvníci hlavně před Vánoci podávají dveře.

"Pro babičku bych si vybral nějaký z těch porcelánových setů, které tady jsou, většinou jsou fakt v dobrém stavu," popsal jeden z nakupujících.

"Máme tady takový zvláštní způsob třídění těch věcí podle barev, protože jim to dodá takový šmrnc," uvedla mluvčí společnosti OZO Ostrava Vladimíra Karasová.

Situaci popsal pokladní Lukáš Hlaváč: "Zájem veřejnosti je teď velký hlavně kvůli svátkům. Jezdí lidi i z přilehlých obcí. Největší zájem je určitě o keramické sety a vlastně hračky pro děti, to letí."

Související obsah

Ceny jsou rozdělené do několika kategorií od 50 do 200 korun. Uvnitř obchodu je i veřejná dílna, kde si lze zakoupenou věc opravit nebo vylepšit.

"Jeden pán si tady koupil dneska sedmdesát knih a dokonce i jedna paní si vzala hned po něm dvacet Lpíček," doplnil Hlaváč.

"Návštěvnost nás velice příjemně překvapila, ani jsme nečekali takový zájem lidí. Jenom za ten první měsíc sem přišlo cca 1400 lidí a nakoupili věci přes 120 tisíc korun," sdělila Karasová.

Za tržby z prodeje se v Ostravě budou sázet stromy.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Švýcarsko omezilo vstup do země pro Čechy

Od sobotní osmé hodiny večer omezilo Švýcarsko vstup Čechů do země bez ohledu na očkování. "Čeští občané s trvalým pobytem ve Švýcarsku musí při vstupu do země předložit test a nastoupit desetidenní karanténu. O zpřísnění pravidel Švýcarsko bohužel dopředu neinformovalo," uvedl ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek (ČSSD).

Píše se na Deník.cz