Domácí

Policisté chytili opilého řidiče. Podívejte se, jak jim vyhrožoval

Opilec za volantem upoutal pozornost dvojice, která zavolala policii poté, co viděla jeho nebezpečnou jízdu od beznínky. Muž ale řízení auta popíral a snažil se zastrašit policisty svým tatínkem-důstojníkem.

Přes dvě promile alkoholu v krvi naměřili policisté opilému řidiči na Mikulovsku. Muž na sebe v pondělí večer upoutal pozornost už na benzínce, kde platil a zjevně mu dělalo potíže jen samotné hledání peněz. Přesto si sedl za volant a ke zděšení dvojice jedoucí ve vozidle za ním "šněroval“ silnici, po které v tu dobu naštěstí v protisměru nikdo nejel.

"Jeho riskantní počínání okamžitě oznámili na tísňovou linku a dálniční policisté vypátrali hříšníka v nedaleké obci. Muž se ale začal vymlouvat, že v žádném případě neřídil,“ popsal situaci mluvčí jihomoravské policie Petr Vala. Kamera na benzínové pumpě ale jednoznačně ukazuje, kdo usedl za volant a auto řídil.

Související obsah

Zjevně opilý muž přesto opakovaně popíral řízení auta a policistům dokonce vyhrožoval tatínkem, který také nosí uniformu, a to prý dokonce důstojnickou. "Má to řešit můj tata? Vyšší důstojník, než jste vy dva dohromady?“ jsou zřetelně slyšet slova muže na videu, které policisté pořídili na místě zákroku.

Vzápětí mu naměřili 2,17 promile alkoholu v krvi a navíc ještě zjistili, že podezřelý byl už před několika měsíci kvůli řízení v opilosti odsouzen k zákazu řízení aut. "Za trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu nyní hrozí až několikaletý pobyt za mřížemi,“ konstatoval mluvčí policie.

Související obsah

Od začátku letošního roku řešili jihomoravští dopravní policisté 558 případů, ve kterých figuroval alkohol. Z 6906 autonehod (stav k 17.12.) u osmi procent řidičů zjistili řízení v opilosti. "Ve většině případů si opilí šoféři neuvědomují, že jejich jedoucí auto je zbraň a velice snadno tak mohou ublížit nejen sobě, ale i ostatním účastníkům silničního provozu,“ zdůrazňuje mluvčí Vala.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz