Domácí

Bez řidičáku a s kradeným karavanem zkoušel kličkovat Prahou. Marně

Pražská Malá Strana se stala konečnou pro muže, který chtěl tudy v pátek ujet s ukradeným karavanem. Dvaačtyřicetiletý šofér tak namísto "za horami" skončil v obležení policejních jednotek. Podle vyjádření policie měl dotyčný dokonce vyslovený zákaz řízení.

"Na základě oznámení jsme na místě omezili na osobní svobodě jednoho muže, který jel v odcizeném vozidle. Tento řidič měl vyslovený i zákaz řízení a v současné chvíli se celým případem zabývají kriminalisté," vyjádřila se kolem páteční 18. hodiny pro TN.cz policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Obytný vůz byl dle jejích slov ukraden nejspíš v noci na pátek. Zaparkovaný byl v Křížové ulici na Praze 5, odkud i zmizel. Co muže vedlo k tomu ukrást právě karavan, policisté zjišťují. Podle dostupných informací se na činu nikdo další nepodílel.

  

Proč 42letý šofér bez řidičáku zamířil právě na Malou Stranu, kterou tvoří síť slepých ulic a jednosměrek, není jasné. Namísto zmizení policejním hlídkám každopádně skončil obklíčený ze všech stran.

Související obsah

"Krátce před 16. hodinou přijal operační důstojník oznámení, že po Valdštejnské ulici jede vozidlo, které mělo být odcizené v Praze 5. Na místo vyslal nejbližší policejní hlídky. Ve vozidle se nacházel muž, který měl platný zákaz řízení a bohatou trestní minulost. Policisté podezřelého omezili na osobní svobodě a následně převezli na policejní služebnu," řekla Siřišťová.

Muži zákona ho dopadli v ulici Karmelitská. "Po dobu zákroku byla zablokovaná celá ulice, během několika minut se ale auto odstranilo z cesty a v současné době je ulice již plně průjezdná," doplnila mluvčí.

Dvaačtyřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Případ řeší kriminalisté. Pražští policisté karavan vypátrali díky všímavému oznamovateli. Velmi totiž pomohlo to, že majitel sdílel fotografii svého auta na sociálních sítích s prosbou o pomoc.

Muže v kradeném karavanu zadrželi v pražské ulici Karmelitská:

Zdroj: Google Maps
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz