Zahraničí

V Rakousku začaly zdravotní kontroly, u hranic se vytvořila 17kilometrová kolona!

V Rakousku začaly zdravotní kontroly, u hranic se vytvořila 17kilometrová kolona!
Zdroj: Profimedia

V Rakousku v sobotu začala platit přísnější opatření, v souvislosti s tím začaly i náhodné zdravotní kontroly na hraničních přechodech. Na dálnici A3 před přechodem Suben se vytvořila přibližně 17kilometrová kolona, podle policie se lidé pravděpodobně vrací z dovolených.

V Německu na dálnici A3 ve směru do Rakouska se vytvořila ohromná dopravní zácpa, v sobotu odpoledne měla kolem 17. kilometrů, uvádí portál sueddeutche.de.

Není zcela jisté, že jsou příčinou jen přísnější bezpečnostní opatření, která začala v Rakousku platit od soboty, a s tím spojené policejní kontroly na některých hraničních přechodech. Podle dolnobavorských úřadů začaly kontroly v 10 hodin.

Mnoho automobilů mělo podle portálu východoevropskou poznávací značku, může tak jít o lidi, kteří se vrací domů z dovolené.

Související obsah

Na dalších hraničních přechodech u Kiefersfeldenu a Salzburgu byla doprava normální, tak dlouhé kolony se netvořily. I tam ale probíhaly policejní kontroly.

Zdroj: Profimedia
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz