Domácí

Poplach v tunelu Blanka: Policejní auto v plamenech, tři lidé zranění

V bubenečském tunelu Blanka začalo v neděli před desátou ráno hořet policejní auto. Požáru podle policie předcházela havárie. Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů a tunel je zatím neprůjezdný. Podle informací z místa se při požáru zranili tři lidé.

Podle informací TN.cz měli policisté z dopravního oddělení do tunelu pronásledovat zřejmě toulavé psy. Když vyjížděli ven, měly se dle vyjádření z místa začít spouštět závory bránící výjezdu. Řidič policejního auta měl zazmatkovat a najet s vozem na obrubník. Při havárii se policejní auto převrátilo na střechu a poté začalo hořet.

Jako hrdinka se podle informací TN.cz ukázala policistka, která jela v autě spolu s kolegy. Po havárii jim totiž pomohla z vozu dřív, než se k nim dostaly plameny.

Související obsah

K nehodě došlo poblíž výjezdu na Trojský most, zranili se dva muži a jedna žena. Záchranáři je transportovali do pražské Ústřední vojenské nemocnice, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a FN Motol.

"Zraněné osoby byly ve věku okolo 30 let. Řidič byl převezen do ÚVN s úrazem hlavy a zlomeninou zápěstí, žena s úrazem hlavy a hrudníku do FNKV a další muž s úrazem hlavy do FNM. Všichni měli středně závažná poranění," informovali na twitteru pražští záchranáři.

Podle vyjádření mluvčího hasičů Martina Kavky pro TN.cz se podařilo policejní vůz rychle uhasit. Na místě poté probíhalo dohašování dohašování. Hasiči při zásahu použili jeden vodní proud a dýchací techniku.

"Na místě byly dvě hasičské jednotky, momentálně tam zůstává jedna. Probíhá ochlazování auta a dohlížíme na odvětrávání tunelu. Na místě je také vyšetřovatel, příčinu požáru zjišťujeme," popsal krátce po desáté hodině dopoledne Kavka.

Související obsah

Policejní mluvčí Violeta Siřišťová potvrdila, že auto, které v tunelu vzplálo, patřilo policii. Tři muži zákona se při požáru zranili. Auto podle vyjádření hasičů oheň zcela zničil.

"Na místě jsme zasahovali ve složení dvou záchranářských posádek, lékaře a inspektora. Zranění byli podle informací z místa při vědomí," řekla TN.cz mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Co přesně nehodě předcházelo, odhalí až výsledky vyšetřování.

  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz