Domácí

Na Evropu míří tlaková výše! Teploty mohou klesnout až o 14 stupňů

Na Evropu míří tlaková výše! Teploty mohou klesnout až o 14 stupňů
Zdroj: TN.cz

Ačkoliv tomu současný ráz nenapovídá, už během vánočních svátků bychom se mohli dočkat příchodu zimy. Ještě ve středu může být přes den až 13 °C, na Štědrý den ale začne přes Česko přecházet studená fronta, která s sebou přinese výrazné ochlazení. To vydrží až do Silvestra, sněhová pokrývka na konci roku není vyloučena ani v nížinách.

Příští týden bude převážně deštivý, počasí se bude velmi rychle měnit. "Během vánočního týdne se budou nad Českem opravdu "ženit všichni čerti" – dynamika počasí bude výrazná. Pondělní přechod slabé studené fronty, bude střídat teplá fronta – po jejímž přechodu sem pronikne teplý vzduch od jihu a úterní a středeční teploty se zastaví až na 13 °C," popsala meteoroložka Dagmar Honsová.

Na Štědrý den pak bude počasí v Česku ovlivňovat studená fronta, po jejím přechodu k nám pronikne studený vzduch, který přinese výrazné ochlazování během celých svátků. Ve čtvrtek bude převážně zataženo až oblačno, místy se vyskytnou přeháňky nebo déšť. Na horách meteorologové očekávají sněžení. Nejvyšší denní teploty vystoupají k 6 až 10 °C, odpoledne se začne ochlazovat.

V pátek na první svátek vánoční bude převážně oblačno, místy se budou objevovat přeháňky nebo déšť, ty můžou být od středních poloh sněhové. Teploty v noci klesnou k 1 až -3 °C, přes den by pak mělo být kolem -1 až 3 °C, uvádí Český hydrometeorologický ústav. Místy se může tvořit náledí, na horách sněhové jazyky.

Související obsah

V sobotu na svatého Štěpána by mělo být srážek méně, oblačnost bude proměnlivá. Teploty v noci se budou pohybovat kolem 1 až -4 °C, přes den pak vystoupají k -1 až 3 °C.

Podle modelů by se po Vánocích měl ráz počasí v Evropě změnit:

Something interesting is brewing on the mid-range models... a powerful High over the Atlantic with a deep trough to its...

Zveejnil(a) Severe Weather Europe dne Nedle 20. prosince 2020

"Zimní ráz počasí v Evropě střední udrží tlaková níže nad Evropou severozápadní až do konce roku. Silvestr bude na horách pod sněhem a sněhové pokrývka není vyloučená ani v nížinách. Od 28. do 31. prosince očekáváme, že bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky. Po ránu místy mlhy. Ranní teploty -2 až -8 °C, odpolední teploty mezi -3 až 2 °C," doplnila Honsová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Píše se na Deník.cz