Domácí

Zloděj krade cukroví z oken! V nouzovém stavu mu hrozí tvrdý trest

Fantom, který krade hospodyňkám pracně napečené cukroví, řádí v Mělníku. Během pár dní policie eviduje několik takových krádeží. Kilogramy cukroví mizí z parapetů, sklepů nebo panelákových společných prostor.

Vanilkové rohlíčky, linecké cukroví, kokosky nebo vosí hnízda. Zatím neznámý člověk krade vše, s čím se jiní dřeli po večerech a co sám zřejmě nezvládne.


"Šla jsem pro perníčky, malé dceři k snídani, a perníčky nikde. S celou krabicí! Pod parapetem bylo jen pár kousků rozsypaného cukroví," uvedla okradená žena. Podle ženy zloděj prý neměl pouze mlsný jazýček, ale je možné, že cukroví dále přeprodává.

Není to poprvé, kdy se cukroví stalo terčem zlodějů. Například v roce 2018 žena na internetu slibovala, že za rozumnou cenu napeče a dodá kvalitní cukroví. Bohužel svůj slib za který si nechala zaplatit ve většině případů nedodržela a skončila tak před soudem.

Související obsah


Policie o problému ví. "Přijali jsme několik oznámení o krádežích cukroví. Pachatel vypáčil vždy okno ve společných prostorách, ve druhém, čtvrtém a devátém patře a odcizil krabice s cukrovím a dvě láhve vaječného likéru," uvedla tisková mluvčí policie Mělník Markéta Johnová.


Pachateli i za tyto úsměvné loupeže hrozí tvrdý trest. "Být tímto pachatelem, tak si určitě nezahrávám, protože tomu trestnému činu došlo v nouzovém stavu a těmto případům patří trestní sazba od dvou do deseti let," řekl advokát Michal Dittrich.

mb, Foto: Vendula Fantová

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz