Zahraničí

Joe Biden se nechal naočkovat proti koronaviru

Nastupující americký prezident Joe Biden dostal první dávku vakcíny Pfizer proti koronaviru. Stal se tak dalším vysoce postaveným politikem po současném viceprezidentovi Mikeovi Penceovi, který se nechal naočkovat před televizními kamerami, informuje agentura RT.

Bidena byl očkován v pondělí odpoledne v ordinaci v nemocnici v Delaware. Očkování kromě jeho ženy přihlížely i televizní kamery. Bidenův krok je gestem, které má veřejnost přesvědčit o smyslu očkování a jeho bezpečnosti.

S očkováním začaly USA už minulý týden. Prioritně první vakcíny obdržel zdravotnický presonál stojící v první linii. Očkování už tehdy podpořil viceprezident Mike Pence se svojí ženou včetně šéfa zdravotnické služby Jeroma Adamse, kteří se nechali veřejně očkovat v pátek na akci v Bílém domě.

Související obsah

Obě vakcíny vyrobené v USA - jedna od společnosti Pfizer a druhá od společnosti Moderna - byly vyvinuty a schváleny v rekordně krátkém čase na náklady daňových poplatníků, což Trumpova administrativa nazvala „Operation Warp Speed“. I když řada prominentních demokratů nesouhlasila s rychlostí a distribucí vakcíny Trumpovou administrativou, Biden s tím zjevně neměl problém.

K dalším osobnostem, které se nechají proočkovat se připojí tajemník zdravotnictví a sociálních služeb Alex Azar a ředitel Národního ústavu pro alergie a infekční nemoci Dr. Anthony Fauci.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz