Krimi

Policie chytla 12krát trestaného muže. Za krádeže cigaret mu hrozí osm let

Příhraniční obec na Chomutovsku si nejspíš oblíbil 31etý muž, který se tam podle policistů během několika dní vydal minimálně třikrát pro cigarety. Z obchodu ale pokaždé zmizel bez placení. Až na poslední výpravu, kdy ho odvezli policisté.

Jednatřicetiletý muž vyrazil poprvé krást na benzínovou stanici. Tam podle policie vzal několik kartonů cigaret za téměř šest tisíc korun a utekl. O dva dny později se na stejné místo vrátil. Tentokrát si měl odnést 12 kartonů v hodnotě více než 12,5 tisíce korun.

Naposledy měl pokoušet štěstí v jedné prodejně. Tam si měl z prodejního pultu vzít pět kartonů cigaret a bundu. S věcmi pak odešel do převlékací kabinky. V kabince si údajně bundu oblékl a začal si do ní schovávat kartony cigaret.

Související obsah

Toho si ale všimla prodavačka. Muž proto všechno zahodil a chtěl utéct. Jenže nečekal, že dveře prodejny už budou zamčené, takže do nich vrazil a poškodil je. Ani další dveře se mu rozrazit nepodařilo. Muže chytil jeden ze zákazníků a poté si ho přezvali policisté. 

Dvanáctkrát soudně trestaný recidivista, který naposledy opustil vězení teprve koncem října, si tak převzal od vyšetřovatele další obvinění. Na soud si počká ve vazbě. Protože kradl v době nouzového stavu, hrozí mu až osm let vězení.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Tramvaj se v pražských Dejvicích srazila s osobním autem

Pražské záchranné složky zasahovaly v sobotu u dopravní nehody tramvaje s osobním autem v ulici Jugoslávských partyzánů. Srazily se před 11. hodinou. "Jednalo se o tramvaj č. 8. Řidič auta byl lehce zraněný," řekla pro TN.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Je mu 41 let, doplnila mluvčí záchranářů Jana Poštová. Hasiči na twitteru uvedli, že muž byl zaklíněný a povedlo se jim ho vyprostit.

Píše se na Deník.cz