Naše Česko

O svátcích by v nemocnicích mohli pomáhat dobrovolní hasiči

O vánočních svátcích budou zdravotníkům v pardubické nemocnici pomáhat dobrovolní hasiči.

Zařízení totiž začalo přebírat pacienty z chrudimské nemocnice, kde onemocněl personál. Nejenže se tam zavírají oddělení, ale ruší se i plánované operace.


"Vývoj nevidím příliš pozitivně," uvedl ředitel pro zdravotní služby nemocnice Pardubického kraje Vladimír Ninger. 


150 lidí, tedy doktoři a zdravotní sestry, jsou v Chrudimi mimo hru. 90 z nich se léčí s nemocí covid-19 nebo jsou v karanténě. V problémech je chirurgie i interna. Pacienti s akutním onemocněním míří do Pardubic


Naděje se teď hledá u dobrovolníků, kteří ve volném čase a po celý rok likvidují například škody při větrných smrštích anebo požárech. V pardubické nemocnici budou plnit funkci sanitářů.


Na výpomoc se zatím přihlásilo 60 dobrovolných hasičů. Sítem ale prošlo jen 12 z nich. Podmínkou totiž bylo, aby byli očkovaní proti žloutence.

Související obsah


Pomohou jim i pracovníci červeného kříže, studenti medicíny či zdravotnických škol. Celkem půjde o 30 lidí.


Zdravotníci začínají být na pokraji sil. Řada z nich si nestihla vybrat dovolenou a pokud už ji mají, tak hrozí, že do práce stejně do konce rukou půjdou.


V Karlovarském kraji nemocnicím vypomáhají záchranáři, na severu Moravy to je zase deset kuchařů ze zavřených hospod, kteří se starají o nemocniční stravu. 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz