Domácí

Zdravotníci: Už jedeme nadoraz. Lidé, buďte na sebe víc opatrní!

Kvůli rostoucímu počtu pacientů s covid-19 omezují nemocnice v ČR operace. A protože lze očekávat, že i vánoční svátky budou pro zdravotníky velmi náročné, vyzývají všechny lidi k opatrnosti. Aby ve složité době nezatěžovali zdravotnický systém.

Zranění od pyrotechniky, na náledí, při autonehodách, od hořících svíček a následných požárů. To všechno už patří ke koloritu svátečních dnů a konce roku, kdy nemocnice napříč republikou ošetřují podobné úrazy.

Ale protože letos k tomu v nemocnicích přibyly ještě testy na nákazu novým koronavirem a také se spustí očkování proti tomuto onemocnění, vyslali zdravotníci naléhavou prosbu k veřejnosti: "Buďte na sebe víc opatrní!"

Související obsah

"Navýšili jsme kapacity pro covidové pacienty, proto apelujeme, aby na sebe byli lidé opatrní a tu situaci ještě neztěžovali," popsala stav ve Fakultní nemocnici Brno její mluvčí Veronika Plachá.

Větší opatrnost a ohleduplnost doporučují zdravotníci také při vánočních návštěvách, kdy riziko přenosu nákazy covid-19 stoupá. Lidé by měli omezit počet hostů na minimum a raději na návštěvách používat roušky nebo respirátory.

Pokud někdo spoléhá na antigenní testy, měl by si uvědomit, že poskytují i falešně negatiní výsledky. Navíc mají jen omezenou platnost - člověk se lehce nakazí i pár hodin po testu. Lékaři proto doporučují podstoupit antigenní test až těsně před návštěvou. 

zv,, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz