Domácí

Požáry i dopravní nehody. Takhle vypadal Štědrý den z pohledu hasičů

Ačkoliv se krajští hasiči shodují, že letošní Štědrý den patřil k těm klidnějším, mají za sebou stovky výjezdů. Nejčastěji vyráželi k požárům a dopravním nehodám. Podle vyjádření hasičů bylo výjezdů celkem 270, z toho ve 48 případech šlo o požáry.

Středočeští hasiči ve čtvrtek vyráželi k celkem 33 událostem. "Z toho bylo jedenáct technických zásahů, kdy většinou odstraňovali popadané nebo nebezpečně nakloněné stromy, čtyři dopravní nehody, a kromě dalších typových událostí i devět požárů," popsala mluvčí krajských hasičů Tereza Fliegerová.

Na Štědrý den odpoledne požárníci vyráželi například k požáru chaty na Rakovnicku. Přestože na místo dorazili během deseti minut, chata už byla celá v plamenech. "Hasiči v dýchací technice nasadili na uhašení ohně čtyři vodní proudy," řekla mluvčí.

Související obsah

Požár se podařilo dostat pod kontrolu a během dvou hodin zcela uhasit. Oheň napáchal škodu za jeden a půl milionu korun. Příčinou byla podle vyšetřovatele nedbalost. Majitel chaty, který se při požáru zranil, skončil v péči lékařů.

Pražští hasiči zaznamenali 18 výjezdů, mezi nimi byl i požár vánočního stromku v krčské ulici Pasteurova. Oheň způsobil škodu za zhruba 100 tisíc korun a jeho příčinou byla dle odborníků prskavka.

Také na Benešovsku požárníci vyrazili k typicky vánoční záležitosti – požáru vánočního stromku. Rodinný dům, kde k události došlo, prakticky zachránili sami majitelé. Hořící strom se jim totiž podařilo vyhodit z okna. Jen díky své duchapřítomnosti tak zabránili větším škodám.

Související obsah

Relativní klid měli také hasiči v Pardubickém kraji. Vyjížděli k "pouhým" 13 událostem. Podle mluvčí Venduly Horákové se jednalo jen o drobné nehody. "Například v Hluboké na Hlinecku museli hasiči vytahovat zapadlou dodávku s pečivem, která byla nakloněná na boku v příkopu. Automobil byl vytažen pomocí jeřábu. Pečivo snad i přes tuto překážku doputovalo čerstvé k zákazníkům," popsala Horáková.

Hasiči zasahovali také u srážky osobního auta s divočákem a u požáru vozu v obci Chýště. V BMW na D11 vzplála motorová část auta a posádka jen tak tak stihla před plameny utéct.

Související obsah

"Ve večerních hodinách pak hasiči odstraňovali spadlé stromy a ve třech případech transportovali pacienta. Vjížděli také do Starého Hradiště, kde se rozhořel žhavý popel vyhozený na kompost. Plameny poškodily pouze dřevěné sloupky na přístřešku," shrnula mluvčí.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz