Domácí

Miliony uživatelů Androidu jsou ohroženy. Mohou přijít o osobní údaje

Miliony uživatelů Androidu jsou ohroženy. Mohou přijít o osobní údaje
Zdroj: Profimedia

Výzkumný tým Check Point Research varuje před chybou, která se stále ukrývá v řadě aplikací na Google Play. Hackeři s její pomocí mohou špehovat uživatele mobilních telefonů s Androidem, anebo jim krást data či peníze.

O chybě známé jako CVE-2020-8913 se ví už déle, společnost Google ji napravila už na jaře. Vývojáři ale musí nově aktualizovanou knihovnu nahrát do svých aplikací. To se u řady z nich ještě nestalo.

Výzkumný tým kybernetické společnost Check Point zjistil, že tyto aplikace nadále zůstávají zranitelné a chybu obsahují. Pro stovky milionů uživatelů Androidu to znamená ohrožení osobních údajů, hesel i financí.

Hackeři totiž mohou do zranitelných aplikací vložit škodlivý kód a získat tak přístup ke všem zdrojům aplikace. Mohou pak ukrást soukromé informace, jako jsou hesla, přihlašovací údaje, finanční informace či zprávy.

Související obsah

Mezi zranitelné aplikace, u kterých Check Point odhalil chybu, patří například podniková aplikace Cisco Teams, prohlížeč Edge, nástroj PowerDirector, navigace Moovit a Taximeter, seznamky Grindr, OKCupid či Bumble.

Chybu výzkumníci našli i u aplikací Viber a Booking, ty ji ale už napravily. Před zveřejněním analýzy totiž společnost všechny vývojáře informovala o nutnosti aktualizace.

"Nainstalujte si nějaké pokročilé mobilní bezpečnostní řešení. Check Point SandBlast Mobile je špičkové řešení, které ochrání před nejrůznějšími mobilními útoky, včetně škodlivých aplikací," radí Check Point Research lidem, jak svůj mobil a data v něm ochránit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz