Zahraničí

Google zakázal čtyři aplikace a varuje miliony lidí, aby si je smazaly z mobilů

Google zakázal čtyři aplikace a varuje miliony lidí, aby si je smazaly z mobilů
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Bezpečnostní experti z Malwarebytes objevili nebezpečný software v dalších čtyřech aplikacích pro mobilní operační systém Android, které nabízel internetový obchod Google Play. Programy plné škodlivého malwaru přesměrovaly nic netušící uživatele na phishingové stránky, které jsou určené k podvodnému získávání citlivých osobních údajů.

Internetový gigant Google zakázal další čtyři aplikace, které v sobě obsahovaly vysoký počet škodlivých kódů, tedy takzvaný malware. Tyto kódy způsobují přesměrování na podvodné phishingové stránky, které se od uživatelů snaží získat citlivé osobní údaje. Škodlivý software odhalili odborníci ze společnosti Malwarebytes.

Portál The Mirror informoval, že společnost Google všechny čtyři aplikace zakázala a odstranila je ze svého internetového obchodu Google Play, odkud si je však už stačily stáhnout miliony lidí. Konkrétně se jedná o aplikace Bluetooth Auto Connect, Bluetooth App Sender, Mobile transfer: smart switch a Driver: Bluetooth, Wi-Fi, USB.

Související obsah

​Google podle deníku Daily Record varuje všechny uživatele, kteří ve svém zařízení mají nainstalovanou některou z uvedených aplikací, aby ji ze svých mobilů co nejrychleji odstranili. Aplikace totiž představují vysoké riziko i ve chvíli, kdy je uživatel sice nepoužívá, ale má je stále v telefonu.

Všechny čtyři zakázané aplikace jsou od stejného vývojáře, kterým je Mobile apps Group. V obchodě Google Play se představuje následujícími řádky: "Pomocí chytré aplikace garantujeme silné a spolehlivé spárování s jakýmkoliv zařízením." Odkaz na soukromé stránky společnosti je ovšem v současné době nefunkční.

Europoslanci tlačí na Google kvůli dezinformacím:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz