Domácí

Tragická nehoda na Rychnovsku. Řidič náraz do sloupku nepřežil

Tragická nehoda na Rychnovsku. Řidič náraz do sloupku nepřežil
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Tragicky skončila nehoda u obce Lupenice na Rychnovsku. Šestasedmdesátiletý řidič osobního auta v sobotu krátce po poledni narazil do betonového sloupku. Jeho zranění byla natolik vážná, že na místě zemřel.

Nehoda se stala na silnici číslo 14 mezi Rychnovem nad Kněžnou a Vamberkem. "Řidič auta značky Volkswagen Sharan z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde narazil do betonového sloupku,“ informovala policejní mluvčí Eliška Majerová.


Po nárazu zůstal muž ve voze zaklíněný. Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů, které pomocí hydrauliky řidiče vyprostily. Jeho stav byl však natolik vážný, že i přes veškerou snahu záchranářů na místě zemřel.

Související obsah


Okolnosti a příčinu nehody vyšetřují policisté. "Komunikace byla po dobu provádění záchranných a likvidačních prací uzavřená,“ doplnila mluvčí hasičů Martina Götzová.


Dvě jednotky hasičů zasahovaly v sobotu ráno také u nehody osobního auta v Ostravě. Z převráceného vozu, který skončil mimo komunikaci, museli záchranáři vyprostit zraněného člověka. Zranil se také další pasažér.

"Událost byla na operační středisko ohlášena necelých patnáct minut po půl deváté. Na místo byli vysláni hasiči z nedaleké stanice Ostrava-Přívoz," informoval mluvčí hasičů Jakub Kozák. Nehoda se stala v ulici Slovenská.


Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že při dopravní nehodě se zranili dva lidé. Jeden člověk okamžitě skončil v péči zdravotníků. Dalšího museli hasiči z převrácené fabie, která skončila na střeše, vyprostit pomocí hydrauliky.

Související obsah


"Odstřiženy byly zadní dveře a tzv. B sloupek, poté byl zraněný muž z auta opatrně vytažen na páteřové desce a předán zdravotníkům," popsal zásah Kozák.


Podle policistů jel řidič nepřiměřenou rychlostí a při výjezdu z kruhového objezdu skončil v příkopě, kde se převrátil. "Oba muži utrpěli lehká zranění a záchranáři je převezli do nemocnice," řekla TN.cz policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Vyšetřovatelé provedli u řidiče také dechovou zkoušku, která byla negativní.

Auto vzplálo po nárazu do domu u Olomouce. Podívejte se na zásah hasičů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz