Krimi

Elektrárnou v Kolíně otřásl výbuch, pak vzplála. Škoda jde do desítek milionů

Deset jednotek hasičů vyjelo v pondělí dopoledne k výbuchu v kolínské elektrárně. Později jejich počet vzrost o dalších osm. Exploze poničila jednu z budov a na místě po ní navíc vypukl požár. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu. TV Nova se podařilo získat záběry jedné z menších explozí.

Na záběrech je jasně vidět mohutné vyšlehnutí plamenů, vzápětí se z místa vyvalí hustý tmavý dým. Ten velmi rychle přikryje i blízké domy.

Mluvčí hasičů Tereza Fliegerová po 14. hodině řekla, že oheň se alespoň částečně podařilo dostat pod kontrolu. Přesto odhadla, že zásah potrvá minimálně do večera. "Požár byl lokalizován po 16. hodině, škodu jsme předběžně odhadli na desítky milionů korun. Na místě stále zůstává 14 jednotek, zítra bude ještě probíhat došetřování," informovala Fiegerová po pondělní 18. hodině.

"Exploze nám byla hlášena asi deset minut před 11. hodinou, po příjezdu na místo se potvrdila. K výbuchu došlo na takzvané zauhlovací cestě a poškodil jednu budovu," uvedla na dotaz TN.cz krátce před polednem mluvčí hasičů.

Dodala, že po explozi začalo v areálu elektrárny hořet. "Plameny likvidujeme zvenku pomocí výškové techniky i zevnitř. Zranění hlášena nejsou. Lidé, kteří v budově byli, se evakuovali sami ještě před naším příjezdem," doplnila mluvčí středočeských hasičů.

Protože na místě zasahuje velké množství hasičů, byl vyhlášen nejprve druhý, následně třetí stupeň požárního poplachu. Hasiči také zvažovali nasazení vrtulníku shazujícího vodu, nakonec si to ale vzhledem k husté okolní zástavbě rozmysleli. "Tlak té vody je poměrně vysoký a při shozu by mohla něco poškodit," objasnila Fliegerová.

Související obsah

"Začal hořet uhelný prach a následně došlo k výbuchu. Budova má poškozenou střechu, okna a přední stěnu. Na místo vyjeli kriminalisté a pro lepší zmapování situace byl povolán také dron," doplnila pro TN.cz těsně před polednem mluvčí policie Petra Potočná.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz