Domácí

Ženu čekal na Štědrý den šok, zloděj očesal hrob jejího tatínka a prarodičů!

Zkažené Vánoce měla 60letá žena, která přijela na Štědrý den na hřbitov do Radvance u Nového Boru. Společný hrob tatínka a prarodičů totiž navštívil zloděj, který si odnesl náhrobní desku a kámen. Pachateli v případě odsouzení hrozí až osm let ve vězení.

Žena se vydala na hřbitov ve čtvrtek odpoledne. Společný hrob tatínka a prarodičů nechala zřídit teprve na jaře. Tentokrát ale místo žulového kamene a náhrobní desky spatřila pouze holý hrob, na kterém stála plastová krabice se třemi urnami, zbytek si odnesli zloději.

"Žena byla z pohledu na hrobové místo zdrcená. Ulevilo se jí až ve chvíli, kdy  zjistila, že alespoň urny zůstaly netknuté. Vedle hrobu pak našla pohozenou desku s vyrytými jmény jejích nejbližších, která zlodějům k ničemu nebyla. Odcizená náhrobní deska i kámen jsou vyhotovené z leštěné žuly červenohnědé barvy a ze stejného materiálu byla i váza a nádobka na svíčku," popsala mluvčí policie Ivana Baláková.

Škoda na hrobu se vyšplhala na 40 tisíc korun, pro majitelku hrobu se ale jedná především o psychickou újmu. Ke krádeži došlo v době mezi 30. listopadem a 24. prosincem, což bylo v době nouzového stavu, pachateli tak v případě dopadení a odsouzení hrozí až osm let ve vězení.

Související obsah

"Pokud jste zpozorovali v inkriminovaném čase na hřbitově v Radvanci cokoliv podezřelého, co by mohlo s případem souviset, kontaktujte nás na naší bezplatné lince 158. Odnést tento těžký náklad ze hřbitova nebylo jistě pro zloděje snadné, proto by si jich mohl někdo všimnout," doplnila Baláková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz