Krimi

Hřbitovní fantom okrádal ženy od října! Číhal na ně u hrobů

Hřbitovní fantom okrádal ženy od října! Číhal na ně u hrobů
Zdroj: Mediafax

Hřbitovní fantom řádil na Olomoucku a Opavsku od října do poloviny listopadu. V nestřežených chvílích okrádal seniorky. Policisté v souvislosti s případem obvinili 34letého muže.

Kriminalisté vyřešili případ fantoma, který řádil na hřbitovech v Olomouci a Opavě. Dopadený muž si vyslechl obvinění z krádeže a padělání platebního prostředku.

"Obviněný muž je podezřelý, že v době od 11. října do 10. listopadu 2020 okradl 12 žen na městských hřbitovech, a to sedm v Olomouci a pět v Opavě. Muž se zaměřoval na ty nejzranitelnější – na seniorky," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Podle Hejtmana jim kradl kabelky vždy v nestřeženém okamžiku, když upravovaly hrob. Takto získal třeba hotovost, mobilní telefony, platební karty nebo dioptrické brýle. "Celkem odcizil věci za téměř 50 000 korun," vyčíslil mluvčí.

Související obsah

Olomoučtí policisté po fantomovi pátrali s kolegy s Moravskoslezského kraje. V úterý 10. listopadu obviněného zadrželi na hřbitově Neředín v Olomouci.

"Policisté zjistili, že muž se krádeže dopustil i přesto, že byl Okresním soudem v Opavě v posledních třech letech odsouzen za přečin krádež k podmíněnému trestu odnětí svobody. Trestnou činnost tedy spáchal v podmínce," pokračoval Hejtman.

Přísnější trest mu hrozí i kvůli nouzovému stavu, v případě odsouzení by mohl skončit ve vězení na dva až osm roků.

Související obsah

"Kriminalisté podali okresnímu státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby, který soud akceptoval a poslal jej za mříže," uzavřel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz