Domácí

Desítky tisíc lidí stále čekají na své dárky. Přepravní služby nestíhají

Desítky tisíc lidí skoro týden po Vánocích stále čekají na dárky. Internetové obchody a přepravní služby kvůli obrovskému náporu nestihly všechno doručit včas. Oproti minulým rokům lidé letos kvůli zavřeným obchodům mnohem více nakupovali online.

Desetitisíce lidí jsou na tom v Česku podobně. Kurýr Michal Dvořák se například ani teď po Vánocích celý den nezastaví. "Šedesát pět zásilek jsem měl dnes, a ještě toho musím hodně rozvést,“ řekl v pondělí Dvořák.


Sklady zásilkových firem i poštovní depa jsou stále zaplněné. Doručit ještě chybí asi 5 procent balíků, které byly odeslány před Vánoci. Může za to prý více než dvoj násobný nárůst oproti předešlým letům. Internetové obchody a přepravní firmy nestíhají.

Související obsah


"V loňském roce jsme měli v jeden moment v přepravě 5OO tisíc balíků. Letos 1,1 miliónu balíků, takže ten nárůst je opravdu enormní,“ uvedl mluvčí České pošty Matyáš Vitík.


Doručení balíku před letošními Vánocemi trvalo místo obvyklých dvou dnů i více než dva týdny. Zásilkové služby odhadují, že všechny vánoční dárky se jim podaří doručit maximálně do konce příštího týdne.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz