Domácí

Desítky tisíc lidí stále čekají na své dárky. Přepravní služby nestíhají

Desítky tisíc lidí skoro týden po Vánocích stále čekají na dárky. Internetové obchody a přepravní služby kvůli obrovskému náporu nestihly všechno doručit včas. Oproti minulým rokům lidé letos kvůli zavřeným obchodům mnohem více nakupovali online.

Desetitisíce lidí jsou na tom v Česku podobně. Kurýr Michal Dvořák se například ani teď po Vánocích celý den nezastaví. "Šedesát pět zásilek jsem měl dnes, a ještě toho musím hodně rozvést,“ řekl v pondělí Dvořák.


Sklady zásilkových firem i poštovní depa jsou stále zaplněné. Doručit ještě chybí asi 5 procent balíků, které byly odeslány před Vánoci. Může za to prý více než dvoj násobný nárůst oproti předešlým letům. Internetové obchody a přepravní firmy nestíhají.

Související obsah


"V loňském roce jsme měli v jeden moment v přepravě 5OO tisíc balíků. Letos 1,1 miliónu balíků, takže ten nárůst je opravdu enormní,“ uvedl mluvčí České pošty Matyáš Vitík.


Doručení balíku před letošními Vánocemi trvalo místo obvyklých dvou dnů i více než dva týdny. Zásilkové služby odhadují, že všechny vánoční dárky se jim podaří doručit maximálně do konce příštího týdne.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz