Domácí

Češi zaplavili sjezdovky v Krušných horách. Místo lanovek využívají auta

I přes vládní opatření vyrazila na hory v Česku spousta lidí a neodradili je ani zavřené hotely a skiareály. Plno bylo na sjezdovkách například v Krušných horách, kde lidé přespávají v karavanech. A na kopec se vyvážejí auty.

Na první pohled to nevypadalo, že je lyžařský areál na Klínovci uzavřený. Celé pondělí se v areálu bobovalo, sáňkovalo a lyžovalo. Lyžaři v Krušných horách totiž přišli s fenoménem kyvadlové dopravy. Nejezdí totiž vleky a oni se musí nějakým způsobem musí dostat na kopec.

Jezdí auty, což není podle starosty Božího Daru příliš ekologické. Nic proti tomu ale prý nezmůže. "Tady přítel nás vyveze a my sjedeme dolů. Teď jsme se vyměnili. Teďko budou jezdit děti s ním. Svým způsobem je to logický důsledek toho, že jsou zavřený lanovky,“ uvedla lyžařka pro TV Nova.

"My máme závory na Klínovec otevřený. Nechceme lidem, co se chtěj podívat na vrchol, bránit v tom, aby museli platit,“ vysvětlil. starosta Božího Daru Jan Horník.

Související obsah

"Sjezdovky jsou uzavřeny. V tuto chvíli, kdo se pohybuje ve skiareálu, tak tak činí na vlastní nebezpečí,“ informovala mluvčí Skiareálu Klínovec Hana Hoffmannová.

Zabránit lidem, aby vstupovali na sjezdovky, prý není v silách provozovatelů. Okolí Božího Daru také zaplňují karavany, ve kterých lidé přespávají. "Máme tam lednici, sporák, postel, manželku. Máme i koupelnu. Karavan je dobrý, využíváme ho. Lepší než být ve městě,“ vysvětlil jeden z majitelů karavanu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch má koronavirus

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má koronavirus. "Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu pracovat z domova," napsal na twitteru.

Píše se na Deník.cz