Zahraničí

Lidé prožili v Chorvatsku noc strachu, zemi zasáhly další silné otřesy

Chorvatsko zasáhly v noci a ve středu ráno další velmi silné otřesy, nejsilnější z nich měl 4,8 stupně, krátce na to následoval o jednu desetinu slabší otřes. Následné zemětřesení naštěstí nebylo tak silné jako to, které zasáhlo zemi v úterý, kdy v troskách zemřelo nejméně sedm lidí.

Chorvatsko už od pondělí trápí velmi silná zemětřesení, výraznější škody způsobily pondělní otřesy, Ty se naštěstí obešly bez obětí. Bohužel takové štěstí neměli obyvatelé města Petrinja při úterním zemětřesení. To dosáhlo síly 6,2 stupně, škody jsou katastrofické, úřady zatím potvrdily, že o život přišlo sedm lidí.

Obyvatelé Chorvatska rozhodně nemůžou mluvit o klidné noci, země se stále otřásala, ráno se pak situace ještě zhoršila. V 6:15 dosáhlo zemětřesení podle Evropského-středomořského seismologického centra síly 4,8 stupně.

Už v 6:26 se začala země otřásat znovu, tentokrát byly otřesy o desetinu stupně slabší. Epicentra obou zemětřesení byla do 13 kilometrů od měst Sisak a Petrinja. Chorvatská seismologická služba zaznamenala v 6:29 další otřesy o síle 3,9 stupně.

Související obsah

Zemětřesení nejničivěji postihla právě město Petrinja. Po úterních otřesech jsou škody obrovské. Centrum města je podle svědků k nerozeznání. Trosky budov byly všude v ulicích. Na pomoc v krizové situaci dorazila i armáda.


Česko pošle Chorvatsku humanitární pomoc v hodnotě 5 mil. Kč:

Na reportáž TV Nova o úterním zemětřesení se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Krátká zpráva

Joe Biden vulgárně zareagoval na reportéra, pak mu volal s omluvou

Americký prezident Joe Biden v pondělí vulgárně zareagoval na otázku reportéra Fox News. Novinář Peter Doocy se zeptal: "Myslíte si, že inflace je před volbami politickou přítěží?" Biden odpověděl a následně dodal: "Pitomý zku*vysyn." Nadávku, která neměla být veřejná, ale zachytily mikrofony. Biden později novináři zavolal, aby se mu omluvil.

Píše se na Deník.cz