Zahraničí

Svět vítá rok 2021. Podívejte se na největší ohňostroje

Nastal konec roku 2020 a příchod roku 2021 slaví spolu s Českem celý svět. V 11 hodin našeho času se do Nového roku přehoupl například tichomořský ostrov Samoa. Ve tři čtvrtě na šest odstartovaly novoroční oslavy v thajském Bangkoku.

Radovánky ze světa mohou navíc být alespoň částečnou náplastí na Silvestr v Česku, který je značně omezený platnými protiepidemickými opatřeními. Například od 21. hodiny platí zákaz vycházení, takže bujaré oslavy příchodu Nového roku v  ulicích jsou letos tabu. Výrazně je také omezené setkávání na veřejnosti.

Pokud bouchání dělobuchů, rachejtlí a další pyrotechniky považujete za nedílnou součást oslav konce starého a začátku nového roku, můžete si užít šou ze světových metropolí.

Jako první jsme nabídli v 11:30 našeho času přímý přenos ohňostroje z novozélandského Aucklandu. Ve 14:00 vypukly oslavy v australském Sydney a o dvě hodiny později začaly v zemi vycházejícího slunce, Japonsku.

Související obsah

V 16:00 novoroční ohňostroje odpálil také v Severní Koreji. O hodinu později se rozzářil nad Tchaj-pejí na Tchaj-wanu, v 17:00 přelom roku oslaví také čínský Peking. Thajský Bangkok rok 2021 přivítal v 18:00, arabská Dubaj pak ve 21 hodin.

Bangkok:

Mezi posledními naopak oslaví příchod roku 2021 obyvatelé obou Amerik, kteří jsou oproti Česku o šest až devět hodin pozadu.

Češi se navzdory nočnímu zákazu vycházení na Silvestra stejně zásobují pyrotechnikou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz