Domácí

Inspektoři se vydávali za normální zákazníky, nakoupili petardy i přes zákaz

Inspektoři se vydávali za normální zákazníky, nakoupili petardy i přes zákaz
Zdroj: Getty Images

Inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) provedli kontrolu v pražské tržnici SAPA, na místě se prodávala pyrotechnika i přes to, že je to v rozporu s aktuálním nařízením vlády. Přišlo se i na další prohřešek.

Bezpečnostní opatření se vztahují na všechny prodejce, kterým je nyní zakázáno prodávat v rámci maloobchodního prodeje pyrotechniku v kamenných prodejnách. Zda opatření dodržují v pražské tržnici SAPA, se rozhodli prověřit inspektoři ČOI.

Během kontroly narazili na provozovnu, kde prodejce nabízel pyrotechnické výrobky kategorie F1, F2, F3 a P1. Inspektoři se vydávali za koncové zákazníky, obchod tak proběhl v rámci maloobchodního prodeje.

"Provedenou kontrolou inspektorátu bylo zjištěno, že se prodejci snaží přes opatření Vlády ČR pyrotechnické výrobky prodávat, přičemž tento prodej "schovávají" za informaci uvedenou v daném případě na dveřích provozovny, z níž plyne, že prodej výrobku je zajištěn pouze pro živnostníky. Inspektorát ale prokázal opak," vysvětlil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Související obsah

To ale nebyl jediný prohřešek, na který inspektoři přišli. "Provedenou kontrolou bylo zjištěno překročení celkové hmotnosti čisté slože (výbušných látek). Na místě bylo zjištěno více než 350 kg čisté slože," doplnil Fröhlich.

Navzdory zákazu oslav je o petardy velký zájem. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz