Zahraničí

Sražené dítě řeší celý svět. Cyklista se odmítá omluvit. Měl by? ANKETA

Sražené dítě řeší celý svět. Cyklista se odmítá omluvit. Měl by? ANKETA
Zdroj: Profimedia

Obrovskou vlnu rozhořčení zvedl nejen v Belgii incident z minulého týdne, kdy cyklista projíždějící po zasněžené stezce srazil (možná schválně) na zem pětiletou dívku a odjel pryč. Její otec tvdí, že se muž navíc odmítl omluvit.

Incident se stal minulý pátek v přírodní rezervaci Jalhay na jihovýchodě Belgie. Patrick Mpasa vzal rodinu na vánoční procházku a právě natáčel, když se náhle na zasněžené cestě objevil cyklista.

Sice použil klakson, ale když Mpasova manželka a dcerka Neïa hned nereagovaly, nečekal a kolem dívenky se prosmýkl. Jak navíc upozorňuje portál LadBible, vypadá to, že když holčičku míjel, tak cyklista schválně vystrčil koleno do strany. Neïa tak po zásahu skončila na zemi.

Jenže muž na kole podle otce dívky nezastavil a jel dál. Mpasa ho pronásledoval a obrátil se i na policii, hrubián podle něj ale neprojevil lítost. "Vysvětlil, co se stalo a požádal nás, abychom oznámení na policii stáhli. Neomluvil se. Naopak mě nařkl z toho, že jsem agresivní," tvrdí otec dívky.

Muž se podle něj hájil slovy, že neviděl, že holčička spadla na zem, jinak by prý zastavil. Mpasa tvrdí, že nechce pořádat hon na čarodějnice, že stojí pouze o omluvu.

Podle britského bulvárního deníku Daily Star otec dívky záběry pustil do světa i proto, aby se mohl na sociálních ujistit, že udělal dobře, když se obrátil na policii.

Související obsah

Zpravodajský portál Le Soir napsal, že policisté už vědí, kdo"padouch" na kole je, měl se jim přihlásit sám. Za napadení dítěte mu před soudem hrozí až roční vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz