Domácí

Protest na Václaváku. Policie musela rozehnat vulgární demonstranty

Václavské náměstí bývá každoročně místem bujarých oslav plných rachejtlí a alkoholu. Během silvestrovského večera navíc na Václaváku probíhala demonstrace proti vládním opatřením. A to i přesto, že stále plátí zákaz nočního vycházení. Policie na místě zajistila několik lidí a následně po 21. hodině demonstraci rozpustila.

Pražané během čtvrtečního večera slaví Silvestr poměrně klidně. Na Václavské náměstí se však sešli demonstranti, kteří se dostali do potyčky s policií.

Přímo v centru Prahy totiž od čtvrtečníhí večera probíhala demonstrace proti vládním opatřením. Ta měla končit až po půlnoci, ačkoliv stále platí zákaz nočního vycházení po 21. hodině.

Policisté na místě zasahovali proti muži, který neuposlechl jejich výzev. Protože se k policistům během zákroku rozběhly desítky demonstrantů, dorazila také speciální pořádková jednotka. Muž byl převezen na služebnu, uvedl Týdeník policie.

"Na několika místech ČR začala protestní shromáždění. V Praze museli policisté přistoupit k zajištění několika osob z důvodu neuposlechnutí výzvy. Na Václavském náměstí je cca 80 osob," uvedla Policie ČR ve čtvrtek večer na twitteru.

 

Většina demonstrantů později Václavské náměstí opustila. Po 21. hodinou zůstalo na mistě pouze několik lidí, kteří odmítali místo opustit a slovně policisty napadali. Policisté následně demonstraci rozpustili.

Situace na Václavském náměstí před 21. hodinou:

Související obsah

Právě Václavské náměstí je každoročně dějištěm jedněch z nejbujařejších oslav Silvestra. V noci se běžně mění doslova na bitevní pole, vzduchem létají rachejtle, ve velkém se pije alkohol.

Policisté, hasiči i záchranáři i tak pro jistotu posílají na náměstí své hlídky. Je pravděpodobné, že kvůli pandemii koronaviru se oslavy přesunou spíše do soukromí domů a bytů. Záchranné složky se obávají, že i přesto budou mít ale plné ruce práce.

Situace na Václavském náměstí po 22. hodině:

Co se týče zbytku republiky, tak policisté hlásí povětšinou klidný průběh oslav bez větších událostí. "Silvestrovský podvečer je v ulicích větších měst prozatím poklidný," napsala Policie ČR na twitter.

Záchranné složky prosí, aby jim lidé nepřidělávali práci:

Zákaz vycházení na Silvestra. Policie řekla, jaké plánuje kontroly a co hrozí. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz