Domácí

Horské cesty v obležení aut! Řidiči parkují v zákazech a blokují silnice

Horské cesty v obležení aut! Řidiči parkují v zákazech a blokují silnice
Zdroj: Policie ČR

Krkonoše a Orlické hory byly v posledních dnech plné lidí, ti na výlet obvykle vyráží autem. Podle policie se ale najde mnoho neukázněných řidičů, kteří parkují téměř kdekoliv a blokují průjezd záchranným složkám. Výjimkou nejsou ani auta pod zákazem stání. Policie proto apeluje na všechny, aby respektovali značky a neblokovali silnice.

Stovky lidí se v posledních dnech loňského roku vydaly za sněhem a sluncem do hor. Krkonoše a Orlické hory byly plné rodin s dětmi, běžkařů, lyžařů a dalších milovníků zimních sportů. Podle policie byly horské cesty v obležení řidičů.

"Jak policisté v Orlických horách, tak i v Krkonoších se však potýkají s velkou neukázněností některých řidičů, kteří parkují své automobily téměř kdekoli. Tím pak ohrožují průjezdnost horských silnic, takže nejen znemožňují pokračování v cestě dalším motoristům, ale zejména blokují průjezd pro záchranáře, hasiče, policisty, vozidla správy a údržby silnic i horské služby," popsala mluvčí policie Eva Prachařová.

Silnici už tak zužují sněhové mantinely, někteří řidiči ale ignorují vše a parkují dokonce pod značkou zákaz zastavení. Takové případy řeší policisté i několikrát denně. Jeden řidič navíc obvykle strhne další a za značkou se pak vytvoří kolona zaparkovaných aut, která blokují průjezd v kritických situacích.

Související obsah

"Policisté proto apelují na řidiče, aby respektovali veškeré dopravní značení a umožnili i ostatním užít si horské atmosféry v klidu, pohodě a zároveň ponechali možnost bezpečnostním složkám, zdravotníkům a všem, kteří pečují o jejich pohodlí, bezpečí a zdraví, aby se mohli dostat tam, kam potřebují," doplnila Prachařová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V Praze stahují vakcínu od firmy Johnson & Johnson

Na pražském hlavním nádraží končí možnost nechat se naočkovat jednodávkovou vakcínou Janssen (Johnson & Johnson). Hlavní důvodem je to, že podle odborníků klesá její účinnost už po dvou měsících. Touto vakcínou bylo v Česku naočkováno téměř 400 000 lidí a ministerstvo zdravotnictví všem doporučuje přeočkování jinou vakcínou. V centru se nechávalo bez registrace naočkovat přibližně 600 lidí denně, teď sotva stovka. Od zítřka tak budou na místě aplikovat pouze vakcínu Spikevax (Moderna).

Píše se na Deník.cz