Domácí

Silvestr provázela přísná opatření, záchranáři o klidné noci ale mluvit nemohou

Hasiči hodnotí letošní silvestrovské slavnosti jako klidnější, stejně ale nemluví záchranáři Královéhradeckého kraje, ti se rozhodně v noci nenudili. I když tentokrát neošetřovali zranění od pyrotechniky, vyjížděli například ke dvěma lidem, které pokousali vyplašení psi. Po půlnoci pak přibylo otrav alkoholem.

I přes to, že v České republice platí přísná bezpečnostní opatření, nemohou zdravotníci Královéhradeckého kraje hovořit o klidné silvestrovské noci. Celkový počet zásahů se pohyboval na dvojnásobku běžné noční směny.

Letos nemuseli ani v jednom případě ošetřovat zranění způsobená pyrotechnikou, v souvislosti s ohňostroji ale vyjížděli. "Naše posádky ošetřily dva lidi, které pokousali vyplašení psi. Jejich zranění naštěstí ani v jednom případě nebyla vážná," popsali záchranáři na sociálních sítích.

Převažovaly události interního charakteru, jako jsou dušnost, bolest na hrudi a zhoršení stavu, které mnohdy vyvolaly dietní chyby. U nemocných covidem-19 zasahovali desetkrát.

Související obsah

V několika případech zasahovali záchranáři u lidí, kteří se zranili v opilosti, žádné zranění naštěstí nebylo vážnějšího charakteru. Po půlnoci pak přibylo akutních otrav alkoholem.

"Nad ránem vyjížděli záchranáři ze základny v Jičíně k 42letému muži s intoxikací alkoholem. Po příjezdu na místo byl ale muž verbálně agresívní a spolupracovat začal až po příjezdu policejní hlídky. Záchranáři jej nakonec po ošetření mohli ponechat na místě," doplnili záchranáři.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz