Domácí

Silvestr provázela přísná opatření, záchranáři o klidné noci ale mluvit nemohou

Hasiči hodnotí letošní silvestrovské slavnosti jako klidnější, stejně ale nemluví záchranáři Královéhradeckého kraje, ti se rozhodně v noci nenudili. I když tentokrát neošetřovali zranění od pyrotechniky, vyjížděli například ke dvěma lidem, které pokousali vyplašení psi. Po půlnoci pak přibylo otrav alkoholem.

I přes to, že v České republice platí přísná bezpečnostní opatření, nemohou zdravotníci Královéhradeckého kraje hovořit o klidné silvestrovské noci. Celkový počet zásahů se pohyboval na dvojnásobku běžné noční směny.

Letos nemuseli ani v jednom případě ošetřovat zranění způsobená pyrotechnikou, v souvislosti s ohňostroji ale vyjížděli. "Naše posádky ošetřily dva lidi, které pokousali vyplašení psi. Jejich zranění naštěstí ani v jednom případě nebyla vážná," popsali záchranáři na sociálních sítích.

Převažovaly události interního charakteru, jako jsou dušnost, bolest na hrudi a zhoršení stavu, které mnohdy vyvolaly dietní chyby. U nemocných covidem-19 zasahovali desetkrát.

Související obsah

V několika případech zasahovali záchranáři u lidí, kteří se zranili v opilosti, žádné zranění naštěstí nebylo vážnějšího charakteru. Po půlnoci pak přibylo akutních otrav alkoholem.

"Nad ránem vyjížděli záchranáři ze základny v Jičíně k 42letému muži s intoxikací alkoholem. Po příjezdu na místo byl ale muž verbálně agresívní a spolupracovat začal až po příjezdu policejní hlídky. Záchranáři jej nakonec po ošetření mohli ponechat na místě," doplnili záchranáři.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz