Domácí

Nebe nad Prahou se rozzářilo. Česko přivítalo Nový rok

Česko se o půlnoci přehouplo do nového roku 2021. Jak vypadaly ohňostroje vítající Nový rok v Praze můžete sledovat živě v tomto článku.

Silvestr v Česku byl silně poznamenán platnými protiepidemickými opatřeními. I tak se ale v Praze na mnoha místech rozzářily novoroční ohňostroje. 

V Česku aktuálně platí od 21. hodiny zákaz vycházení, takže bujaré oslavy příchodu Nového roku v ulicích byly letos tabu. Výrazně je také omezené setkávání na veřejnosti. Mnoho lidí si ale i tak neodpustilo vypustit rachejtle například ze svého balkónu či na zahradě domu. Pyrotechnické orgie, tak jak je známe z minulých let, se však nekonaly. Rachejtlí, světlic a dělobuchů bylo o silvestrovské noci o poznání méně.

Související obsah

Co se týče zahraničí, tak jako první jsme nabídli v 11:30 našeho času přímý přenos ohňostroje z novozélandského Aucklandu. Ve 14:00 vypukly oslavy v australském Sydney a o dvě hodiny později začnou v zemi vycházejícího slunce, Japonsku.

V 16:00 novoroční ohňostroje odpálili také v Severní Koreji. V 16:40 se rozzářilo nebe nad Tchaj-pejí na Tchaj-wanu, v 17:00 přelom roku oslavili také čínský Peking. Thajský Bangkok rok 2021 přivítal v 17:45, arabská Dubaj pak ve 21 hodin.

Jak rok 2021 postupně přivítal celý svět můžete najít v tomto článku.

V některých částech světa jsou silvestrovské oslavy už v plném proudu. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz