Domácí

Nebe nad Prahou se rozzářilo. Česko přivítalo Nový rok

Česko se o půlnoci přehouplo do nového roku 2021. Jak vypadaly ohňostroje vítající Nový rok v Praze můžete sledovat živě v tomto článku.

Silvestr v Česku byl silně poznamenán platnými protiepidemickými opatřeními. I tak se ale v Praze na mnoha místech rozzářily novoroční ohňostroje. 

V Česku aktuálně platí od 21. hodiny zákaz vycházení, takže bujaré oslavy příchodu Nového roku v ulicích byly letos tabu. Výrazně je také omezené setkávání na veřejnosti. Mnoho lidí si ale i tak neodpustilo vypustit rachejtle například ze svého balkónu či na zahradě domu. Pyrotechnické orgie, tak jak je známe z minulých let, se však nekonaly. Rachejtlí, světlic a dělobuchů bylo o silvestrovské noci o poznání méně.

Související obsah

Co se týče zahraničí, tak jako první jsme nabídli v 11:30 našeho času přímý přenos ohňostroje z novozélandského Aucklandu. Ve 14:00 vypukly oslavy v australském Sydney a o dvě hodiny později začnou v zemi vycházejícího slunce, Japonsku.

V 16:00 novoroční ohňostroje odpálili také v Severní Koreji. V 16:40 se rozzářilo nebe nad Tchaj-pejí na Tchaj-wanu, v 17:00 přelom roku oslavili také čínský Peking. Thajský Bangkok rok 2021 přivítal v 17:45, arabská Dubaj pak ve 21 hodin.

Jak rok 2021 postupně přivítal celý svět můžete najít v tomto článku.

V některých částech světa jsou silvestrovské oslavy už v plném proudu. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nová německá vláda chce vytvořit Spojené státy evropské

Přeměna Evropské unie na federální Spojené státy evropské bude jednou z priorit nastupující německé vlády Olafa Scholze, upozornil list The Telegraph. O změnu smluv o Unii se má zasazovat budoucí ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. Reformu EU má kabinet v koaliční smlouvě a podporují ji všechny tři zúčastněné strany, tedy SPD, FDP i Zelení.

Píše se na Deník.cz