Krimi

Místo oslav škody jak po boji: Výbuch pyrotechniky v Němčí poničil 10 domů

Krušnou silvestrovskou noc zažili v Dolním Němčí na Uherskohradišťsku. Přibližně 50letý muž tam okolo půlnoci odpálil ohňostroj, který po několika výstřelech začal hořet a potom vybuchl. Exploze poškodila asi deset domů, naštěstí se nikdo nezranil.

Pořádnou paseku napáchala v Dolním Němčí na Uherskohradišťsku zábavní pyrotechika. Po explozi ohňostroje je poškozených přibližně deset domů.

"Ve stánku ve volném prodeji si 50letý muž zakoupil zábavní pyrotechniku. Jednalo se o větší kazetu složenou z několika ran, které měly postupně vystřelovat. Na parkovišti před svou vlastní nemovitostí o půlnoci tuto kazetu zapálil. Po několika výstřelech došlo ke vznícení a explozi," řekla TN.cz policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Zatím není vyčíslená přesná škoda. "Lidé nebyli schopní přesnou škodu vyčíslit, ale bude se zřejmě pohybovat v řádu desítek tisíc korun," pokračovala.

Související obsah

"Případem se zabývají kriminalisté, byl kvalifikován jako trestný čin obecného ohrožení. Pyrotechnik zajistil zbytky ohňostroje, budou podrobeny expertize," uzavřela s tím, že explozi s největší pravděpodobností způsobila závada na pyrotechnice.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz