Počasí

Česko v neděli zasype sníh. Začátek ledna bude mrazivý

Česko v neděli zasype sníh. Začátek ledna bude mrazivý
Zdroj: TV Nova

Během víkendu a následně v prvním týdnu nového roku nás podle meteorologů čeká chladné počasí. V noci teploty klesnou až pod bod mrazu. Od středních poloh se navíc očekává sněžení.

V sobotu bude přes den zataženo a oblačno. Postupně se místy objeví mlhy, i mrznoucí. Od středních poloh se navíc může objevit také slabé sněžení, které s večerem nabere na síle. V Čechách můžou noční teploty dosáhnout až -6 °C.

Vydatnější sněžení však přinese až neděle. Celý den bude totiž zataženo a na většině území se objeví občasný déšť nebo déšť se sněhem. V polohách nad 800 metrů se poté čekají sněhové srážky, které přinesou několik centimetrů nového sněhu.

Sněhové srážky 2.1.2020:

Sněhové srážky 3.1.2020:

Nová vrstva sněhu se očekává především v Jizerských horách, Krušných horách a Krkonoších. Nejvíce sněhových srážek napadne v okolí skiareálu Klíny v Krušných horách, kde napadne až 8 centimetrů nového sněhu. Na sněhovou nadílku se mohou těšit také obyvatelé Pece pod Sněžkou nebo Špindlerova mlýnu.

Související obsah

Jinak tomu nebude ani v pondělí, kdy bude v Čechách sněžit už v oblastech nad 400 metrů. Na Moravě a ve Slezsku poté v oblastech nad 700 metrů. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 0 až +5 °C. Během noci poté klesnou až k -2 °C.

Sněhové srážky 4.1.2020:

V úterý bude opět většinou zataženo a na většině území se objeví občasný déšť nebo déšť se sněhem. V polohách nad 500 metrů bude i nadále sněžit. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi +2 až -2 °C. Během dne pak teplota může vyšplhat až k +5 °C.

Sněhové srážky 5.1.2020:

Související obsah

Ve středu bude opět na většině České republiky zataženo až oblačno, místy déšť nebo déšť se sněhem. V průběhu následujících dní pak bude i nadále v polohách nad 400 metrů docházet ke sněhovým srážkám. Ke konci týdne mohou teploty klesnout až k -8 °C.

"Na horách bude sněžit a do příštího pátku tam napadne až kolem 25 centimetrů sněhu, na vrcholcích až 35 centimetrů," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) je aktuálně je nejvíce přírodního sněhu v Jizerských horách, Krkonoších a na Šumavě. Nejvíce pak v oblasti Březníku, kde leží 27 centimetrů přírodního sněhu. Jak to vypadá v ostatních částech Česka se můžete podívat na webu ČHMÚ.

Lyžaři se loučili se sjezdovkami. Lidé vzali naposled skiareály útokem. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz