Domácí

Silvestr bez hotelů. Desítky lidí oslavovaly Nový rok v karavanech

Mnoho lidí je zvyklých trávit silvestrovskou noc na horách. Některé od této tradice neodradilo ani to, že jsou hotely a penziony kvůli pandemii uzavřené. Například do kempu v Železné Rudě se sjely desítky lidí a noc tam strávily v obytných vozech.

Kdo čekal bujaré oslavy a porušování vládních nařízení, byl zřejmě včerejší klidnou atmosférou překvapený. Například v autokempu v Železné Rudě bylo téměř prázdno. Přesto, že na silvestra v kempu zakotvila téměř třicítka obytných vozů, jen hrstka lidí si před tím svým symbolicky zapálila prskavku.

"Na základě domluvy s krajskou hygienickou stanicí jsme se zařídili tak, aby posádky byly plně soběstačné. To znamená vlastní sociální zařízení, vlastní sprcha a mytí nádobí. Naše sociální zařízení vlastně funguje jenom pro natankování vody, případně vylití chemické toalety,“ uvedl provozovatel kempu Pavel Hrach.

Související obsah

Podle provozovatele byl o ubytování v karavanech přes silvestra až o třicet procent vyšší zájem než loni. "Co se týče lůžkové části, to znamená chatky, pokoje, apartmány, máme samozřejmě zavřené,“ dodal Hrach.

Podobně jako v kempu to vypadalo i v ulicích Železné Rudy. Narazit na davy turistů oslavujících Nový rok letos opravdu možné nebylo.

jh, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz