Domácí

Silvestr bez hotelů. Desítky lidí oslavovaly Nový rok v karavanech

Mnoho lidí je zvyklých trávit silvestrovskou noc na horách. Některé od této tradice neodradilo ani to, že jsou hotely a penziony kvůli pandemii uzavřené. Například do kempu v Železné Rudě se sjely desítky lidí a noc tam strávily v obytných vozech.

Kdo čekal bujaré oslavy a porušování vládních nařízení, byl zřejmě včerejší klidnou atmosférou překvapený. Například v autokempu v Železné Rudě bylo téměř prázdno. Přesto, že na silvestra v kempu zakotvila téměř třicítka obytných vozů, jen hrstka lidí si před tím svým symbolicky zapálila prskavku.

"Na základě domluvy s krajskou hygienickou stanicí jsme se zařídili tak, aby posádky byly plně soběstačné. To znamená vlastní sociální zařízení, vlastní sprcha a mytí nádobí. Naše sociální zařízení vlastně funguje jenom pro natankování vody, případně vylití chemické toalety,“ uvedl provozovatel kempu Pavel Hrach.

Související obsah

Podle provozovatele byl o ubytování v karavanech přes silvestra až o třicet procent vyšší zájem než loni. "Co se týče lůžkové části, to znamená chatky, pokoje, apartmány, máme samozřejmě zavřené,“ dodal Hrach.

Podobně jako v kempu to vypadalo i v ulicích Železné Rudy. Narazit na davy turistů oslavujících Nový rok letos opravdu možné nebylo.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz