Andrej Babiš

Opozice se pustila do Babiše kvůli jeho projevu. "Česko funguje díky lidem!"

Premiér Andrej Babiš včera pronesl svůj novoroční projev k národu. Uplynulý rok premiér označil jako jeden z nejtěžších v moderní historii země. V projevu nezapomněl poděkovat všem, kteří se podíleli na zvládnutí epidemie. Podle opozice ale v projevu chyběla jasná vize, s jakou bude vláda postupovat v novém roce.

Předseda opoziční ODS Petr Fiala vyzdvihl zejména podání projevu. "Je dobře, že premiér tentokrát nikoho neobviňoval a nevyčítal, ale zmínil dopady opatření na občany. Nekonfrontační tón a poděkování lidem byly určitě na místě," zkritizoval ale absenci jakékoliv vize. "Postrádal jsem jasný plán a výhled, jak bude vláda v tomto roce postupovat při překonávání důsledků pandemie," dodal.

Vít Rakušan, předseda hnutí STAN zase ocenil pokus o pokoru a uznání chyb, které vláda udělala v boji s epidemií. Naopak nesouhlasil s bagatelizací zadlužení Česka. Podle Andreje Babiše si totiž Česká republika zadlužení může dovolit. 

Související obsah

K projevu se vyjádřila také předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Ta oceňuje poděkování občanům, zdravotníkům a výzvu premiéra k očkování proti onemocnění COVID-19. Podle ní v projevu chybělo jednoznačné odsouzení dezinformací, které se obzvlášť v loňském roce objevovaly ve spojení s koronavirem.

1. místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová ocenila především sebekritiku premiéra. "Oceňuju, že pan premiér projevil nějakou sebereflexi a uznal odpovědnost za vládní chyby. Česko totiž v krizi funguje jen díky lidem, ne vládě." uvedla na svém Twitteru. 

TN.cz

K tématu Andrej Babiš

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz