Zahraničí

Rodiče zmizelé Maddie promluvili. Zklamaly je průtahy ve vyšetřování

Rodiče zmizelé Maddie promluvili. Zklamaly je průtahy ve vyšetřování
Zdroj: Profimedia

Rodiče pohřešované Madeleine McCannové vydali stanovisko k vyšetřování zmizení jejich dcery. To trvá už bezmála 14 let. Podle McCannových je škoda, že ho v uplynulém roce zbrzdila koronavirová pandemie. Zároveň přiznali, že jim covid-19 vzal příbuzné.

Tehdy tříletou Maddie McCannová někdo unesl z hotelového pokoje v portugalském letovisku Praia da Luz v roce 2007. Letos v květnu uplyne už dlouhých 14 let od jejího zmizení. Rodiče ale nepřestávají doufat, že dceru ještě někdy uvidí.

"Máme za sebou rok, na který si nechceme pamatovat, ale bude těžké na něj zapomenout," uvedli Kate a Gerry McCannovi v prohlášení, které vydávají každoročně.

Prý měli větší štěstí než jiní, ačkoliv oběma zemřel jeden rodič. Nepřišli totiž o práci. "Vyšetřování a pátrání po Maddie se muselo kvůli pandemii zpomalit. Nicméně se nezastavilo a naděje, energie a odhodlání najít ji a odhalit pravdu přetrvávají," doplnili.

Goodbye 2020 What a year! One we dont want to remember but will find it hard to forget. Theres no doubt that 2020...

Zveejnil(a) Official Find Madeleine Campaign dne tvrtek 31. prosince 2020

McCannovi stále věří, že je Madeleine na živu. Tvrzení německého prokurátora Hanse Christiana Wolterse, že dívku už dávno někdo navraždil, odmítli. Uvěří prý, až uvidí jasné důkazy. A ty kriminalisté z Německa od léta neukázali.

Související obsah

Hlavním podezřelým zůstává pro vyšetřovatele Christian Brueckner. Toho na sklonku loňského roku přemístili do věznice s nejvyšší ostrahou. Odpyká si tam trest za znásilnění 73leté americké turistky. V souvislosti s případem Maddie ale obvinění stále nepadlo.

Policie v létě kvůli Maddie prohledávala zahrádkářskou kolonii v německém Hannoveru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz